Droższy parking w Lublin Plaza. Nowy cennik już obowiązuje

Centrum handlowe Lublin Plaza
Centrum handlowe Lublin Plaza | fot. Dominik Wąsik

Lublin Plaza zmieniła wysokość opłat za parkowanie na podziemnym parkingu. Do tej pory parkowanie do 15 minut było gratis. Od 1 marca to się zmieniło. Ile teraz zapłacimy za parkowanie w Lublin Plaza? Sprawdzamy.

Opłata za parking w Lublin Plaza

Centrum handlowe Lublin Plaza przy ul. Lipowej od 1 marca wprowadziło nowe zasady korzystania z parkingu podziemnego pod galerią. Wcześniej kierowcy mogli za darmo zostawić swój samochód do 15 minut. Za pierwszą i drugą godzinę płaciło się 2 zł, trzecią i każdą następną – 3 zł. Natomiast klienci kina i siłowni CityFit mogli parkować przez pierwsze 3 godziny za darmo, każda kolejna godzina była liczona po 2 zł.

Teraz parkowanie w Lublin Plaza zdrożało. Wszystko za sprawą nowego systemu parkingowego, który został wdrożony w galerii. Pobieranie biletu przy wjeździe to już przeszłość, teraz przy szlabanach znajdują się kamery, które odczytują numery tablic rejestracyjnych. Po odczytaniu tablicy rejestracyjnej szlaban podnosi się automatycznie.

Zobacz także: Lublin Plaza zmienia system parkingowy, koniec z papierowymi biletami. Czytelniczka: „Nie da się normalnie wjechać”

Po zakończonych zakupach najważniejsze jest, aby pamiętać numer rejestracyjny swojego pojazdu. Wystarczy podejść do kas samoobsługowych, podać numer rejestracyjny, wybrać zdjęcie z właściwym zdjęciem tablicy i uiścić opłatę. Za parkowanie można zapłacić gotówką, kartą oraz BLIK-iem – czytamy w komunikacie CH Lublin Plaza.

Parking jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8:00 do zakończenia ostatniego seansu kinowego. Parking jest płatny od poniedziałku do piątku, natomiast w weekendy jest bezpłatny. Opłata za parkowanie naliczana jest od momentu wjazdu na parking zgodnie z cennikiem:

  • pierwsza godzina – 2 zł
  • druga godzina – 3 zł 
  • trzecia i każda kolejna – 4 zł 

Dla klientów kina i klubu fitness parking jest darmowy przez 3 godziny (w celu uzyskania rabatu należy zgłosić numer rejestracyjny pojazdu pracownikowi kina lub klubu fitness). Po przekroczeniu tego czasu klienci płacą zgodnie z powyższym cennikiem.

Przypomnijmy, że centrum handlowe Lublin Plaza dysponuje łącznie 684 miejscami parkingowymi znajdującymi się na dwóch poziomach parkingu podziemnego.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie muszę tam robić zakupów. Sklepów z tym samym asortymentem dużo wszędzie.