Dostałeś wiadomość od znajomego o awarii Facebooka? Nie bądź głupi, nie przesyłaj jej dalej!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Wśród użytkowników Facebooka przesyłany jest tzw. „łańcuszek”. Zgodnie z jego treścią nieprzesłanie tej wiadomości do wszystkich znajomych będzie wiązać się z blokadą wysyłania wiadomości na Facebooku.

+380 96 758 2917 Ta wiadomość informuje wszystkich naszych użytkowników, że ostatnio nasze serwery były bardzo zajęte, więc prosimy o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Prosimy aktywnych użytkowników o wysłanie tej wiadomości do wszystkich osób na liście kontaktów, aby potwierdzić aktywnych użytkowników Facebooka, jeśli nie wyślesz tej wiadomości do wszystkich swoich kontaktów na Facebooku, a twoje konto pozostanie nieaktywne, co spowoduje utratę wszystkich twoich kontaktów. Przenieś tę wiadomość. Twój smartfon zostanie zaktualizowany w ciągu 24 godzin i będzie miał nowy wygląd i nowy kolor czatu. Drodzy użytkownicy Facebooka, zaktualizujemy Facebooka od 23:00. Do 5:00 tego dnia. Jeśli nie wyślesz tego do wszystkich kontaktów, aktualizacja zostanie anulowana i nie będziesz mógł komunikować się z wiadomościami na Facebooku” – tak brzmi treść wiadomości rozsyłanej wśród znajomych na Facebooku.

Tak wyglądają wiadomości przesyłane przez użytkowników Facebooka, którzy nabrali się na działanie powyższej wiadomości. Spora część użytkowników jest przekonana, że wysyłając tę magiczną formułkę do znajomych uchroni się przed „anulowaniem” aktualizacji Facebooka i blokadą wysyłania wiadomości do znajomych.

Jeśli przesłałeś/aś powyższą wiadomość do swoich znajomych, to mamy złą wiadomość – to nie działa. Takie treści są tak zwanymi „łańcuszkami szczęścia”. Wklejanie łańcuszków nic nie pomoże. Smutno jest patrzeć na to, że tego typu głupoty są przez użytkowników serwisu bezmyślnie powielane za każdym razem, kiedy temat stanie się popularny.

Nie należy też dzwonić ani wysyłać SMS na numer telefonu dołączony do wiadomości. Kierunkowy +380 to początek numerów ukraińskich. Patrząc na pisownię powyższej wiadomości, można również śmiało stwierdzić, że wiadomość została w sposób niekoniecznie prawidłowy przetłumaczona z innego języka.

Widzisz, że któryś z Twoich znajomych przesłać Ci taką wiadomość? Powiadom go! Prześlij mu ten artykuł


Czytaj także: Oświadczenie o prawach autorskich. Nie publikuj tego na Facebook’u

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.