Deweloper zmienił plany ws. zabytkowego młyna Krauzego. Nie będzie 4* hotelu z basenem

Młyn Krauzego w Lublinie
Młyn Krauzego w Lublinie | fot. Mapy Google

Miał być 4-gwiazdkowy hotel z około 100 pokojami i basenem, finalnie będą mieszkania i lokale usługowe. Lubelski deweloper Mariusz Wlaszczyk zmienił plany co do zabytkowego młyna Krauzego.

Mieszkania w zabytkowym młynie Krauzego

Przypomnijmy, że na początku sierpniu 2018 roku młyn Krauzego należący do lubelskiej Lubelli został sprzedany lubelskiemu deweloperowi DOMLUBLIN Mariusz Wlaszczyk. Chodzi o nieruchomości znajdujące się na działce przy ul. Działkowej 45 (zabytkowy młyn braci Krauze i obiekty magazynowe).

Z ówczesnych informacji wynikało, że deweloper planował zaadaptować budynek młyna Krauzego na 4-gwiazdkowy hotel z około 100 pokojami, salą konferencyjną, zapleczem SPA i basenem. Obiekt miał być oddany do użytku w 2021 r.

Plany dewelopera prawdopodobnie pokrzyżowała obecna sytuacja spowodowana pandemią. Już wiadomo, że w miejscu młyna Krauzego nie powstanie żaden hotel, a mieszkania i lokale usługowe. Taka informacja pojawiła się przed kilkoma dniami w BIP Urzędu Miasta Lublin.

„Zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego oraz adaptacji budynku dawnego młyna braci Krauze na funkcję mieszkaniową oraz usługową” – czytamy w biuletynie.

Przypomnijmy, że naprzeciwko młyna Krauzego w przyszłym roku mają zacząć się prace związane z budową mieszkań komunalnych na obecnym stadionie Kresowa przy ul. Mełgiewskiej. Więcej więcej: W miejscu stadionu Kresowa przy ul. Mełgiewskiej powstaną bloki mieszkalne

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Znowu bloki, juz powietrza w tym miescie brakuje.A co z tym jarmarkiem co zawsze w niedzielę? Może miasto znajdzie jkaieś fajne miejsce na handel no i musi być też duzy parking.