Lublin: W miejscu stadionu Kresowa przy ul. Mełgiewskiej powstaną bloki mieszkalne

106776256 3186446538080688 5820482633693399047 o
Stadion Kresowa przy ul. Mełgiewskiej wkrótce zmieni swoje przeznaczenie | fot. Urząd Miasta Lublin

Teren po byłym stadionie Kresowa przy ul. Mełgiewskiej zmieni swoje przeznaczenie. Prezydent Krzysztof Żuk zapowiedział, że w tym miejscu powstaną mieszkania komunalne.

Obecnie na terenie dawnego stadionu Kresowa przy ul. Mełgiewskiej funkcjonuje serwis opon, a w weekendy (niedziele) organizowana jest giełda z ubraniami. Dziś prezydent Lublina zapowiedział, że stadion zostanie zlikwidowany i zmieni swoje przeznaczenie.

Na tym terenie mają powstać bloki komunalne. – „Można tam zlokalizować nawet 400-500 mieszkań komunalnych. Zlokalizujemy też tam nowe inwestycje społeczne dla seniorów” – zapowiada Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Bloki mają stanąć od strony Bystrzycy i ul. Mełgiewskiej, a ich budowa ma zacząć się nie wcześniej niż w 2022 roku. Na pozostałym terenie swoje siedziby miałyby pobudować Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i Archiwum Państwowe.

„Obie te ważne instytucje potrzebują miejsca na nowe obiekty. Zaproponowaliśmy im część tego terenu na umieszczenie swoich siedzib i zarówno RCKiK, jak i Archiwum Państwowe wyraziły wstępne zainteresowanie tą lokalizacją” – wyjaśnia Żuk.

Dotychczasowy targ przeniesie się do nowej lokalizacji wskazanej w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lublinie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Szkoda wiele osób co niedziela korzystało z tej giełdy, mam nadzieje że nowa lokalizacja nie będzie niewiadomo gdzie, na jakimś odległym krańcu Lublina gdzie nikomu nie zechce się przyjechać albo -gorzej- w ogóle jej nie będzie!

  2. Duże zaskoczenie.Dzisiaj byłam na giełdzie na Kresowej i zastałam pusty stadion Zero namiotów! Gdzie teraz jest lub będzie ta giełda ciuchowa,czy ktoś wie! Proszę dajcie znać?!