CH Lublin Plaza czeka rozbudowa

Centrum handlowe Lublin Plaza czeka rozbudowa
Centrum handlowe Lublin Plaza czeka rozbudowa | fot. Dominik Wąsik

Właściciel centrum handlowego Lublin Plaza planuje rozbudowę obiektu. Przebudowie miałaby ulec tylna część galerii.

Ruszają prace związane z przebudową galerii handlowej Lublin Plaza. Oprócz zmiany lokalizacji samych sklepów wewnątrz budynku, powiększona ma być powierzchnia galerii, dzięki czemu znalazłoby się w niej miejsce dla kolejnych najemców.

Prace mają polegać na rozbudowie tylnej części galerii na pierwszym piętrze budynku, tam gdzie obecnie znajduje się taras.

– Planujemy częściową modernizację obiektu, zmiany w lokalizacjach niektórych najemców oraz otwarcie nowych sklepów – mówił w rozmowie z portalem branżowym Retailnet.pl Artur Pleskot, dyrektor Lublin Plaza.

Tylne wejście ma zostać przesunięte na środek, tak by znalazło się w osi głównego korytarza. Na przebudowę Plazy wstępnie zgadza się Urząd Miasta, gdzie gotowy jest projekt decyzji w tej sprawie.

Przypomnijmy, że oprócz galerii handlowej przy ul. Lipowej miało też powstać 15-kondygnacyjne centrum kongresowo-biurowe i 5-kondygnacyjny hotel. Do tego miasto zobowiązało inwestora, podczas wydawania pozwolenia na budowę. Plany inwestora się jednak zmieniły i zapłacił miastu 6 mln zł umownej kary za niedotrzymanie słowa.

Przeczytaj także: Siłownia PURE Jatomi Fitness zniknie z Lublina?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.