Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. Gdzie złożyć deklarację w Lublinie?

Lublin - zabudowa domów jednorodzinnych
Lublin - zabudowa domów jednorodzinnych

1 lipca wszedł w życie obowiązek składania deklaracji o źródłach ogrzewania budynków do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Gdzie złożyć deklarację w Lublinie i jaka grozi kara za brak zgłoszenia?

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. Gdzie złożyć deklarację?

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków to system informacji o źródłach ogrzewania budynków w Polsce. Będzie on także zawierać dane dotyczące pomocy publicznej udzielonej na projekty termomodernizacyjne czy wymianę pieców. CEEB ma wspierać walkę ze smogiem i prowadzi go Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

Obowiązek składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków mają wszyscy właściciele lub zarządcy budynku posiadającego źródła ciepła lub spalania paliw do 1MW. Szczegóły tutaj: Masz piec, kominek, fotowoltaikę lub pompę ciepła? Musisz zgłosić to do CEEB

W przypadku już istniejących domów, które posiadają źródło ciepła zainstalowane przed 1 lipca 2021 r., czas na złożenie deklaracji wynosi 12 miesięcy. Jeżeli mamy nowy budynek i źródło ciepła uruchomione zostanie po 1 lipca, deklarację należy złożyć w terminie 14 dni.

Deklarację można złożyć drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu teleinformatycznego CEEB lub w formie papierowej do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin z siedzibą przy ul. Zana 38, 20-601 Lublin drogą pocztową, a także osobiście we wszystkich Biurach Obsługi Mieszkańców oraz w Sekretariacie Wydziału.

Złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) jest obowiązkowe. Za brak jej złożenia w terminie grozi kara do 5 000 złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.