Buspasy dla motocyklistów w przygotowaniu. Zmiany jeszcze w tym tygodniu

Buspas na ul. Droga Męczenników Majdanka w Lublinie
Buspas na ul. Droga Męczenników Majdanka w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Buspasy już nie tylko dla autobusów i taksówek. Najpóźniej od czwartku z buspasów w Lublinie będą mogły korzystać także motocykle, samochody elektryczne, radiowozy policji i pojazdy straży miejskiej.

Buspasy dla motocyklistów i aut elektrycznych

Przypomnijmy, że o planowanej zmianie w stałej organizacji ruchu dot. dopuszczenia kolejnych użytkowników na buspasy w Lublinie pisaliśmy pod koniec maja [Buspasy nie tylko dla komunikacji miejskiej i taksówek].

Oznakowane i nieoznakowane radiowozy, oznakowane pojazdy straży miejskiej, auta elektryczne oraz motocykliści będą mogli poruszać się po buspasach. Umożliwi to opracowany projekt stałej organizacji ruchu.

„Zleciliśmy wykonawcy prace w zakresie nowego oznakowania pionowego z terminem realizacji do 15 lipca. Nowi użytkownicy będą mogli korzystać z buspasów już w chwili pojawienia się nowego oznakowania” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Nowa organizacja ruchu dotyczy buspasów na ulicach: Grygowej, Fabrycznej, Lubelskiego Lipca ’80, Muzycznej oraz Droga Męczenników Majdanka.

Warto przypomnieć, że w ostatnich dniach zlikwidowano buspasy przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Armii Krajowej, tym samym kierowcy zyskali dodatkowe pasy do jazdy w prawo. Więcej: Zlikwidują buspasy, kierowcy zyskają dodatkowe pasy do jazdy w prawo

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.