Zlikwidują buspasy, kierowcy zyskają dodatkowe pasy do jazdy w prawo

Do 15 lipca mają zostać zlikwidowane buspasy na rondzie Kowcza w Lublinie
Do 15 lipca mają zostać zlikwidowane buspasy na rondzie Kowcza w Lublinie | Mapy Google

Do 15 lipca dwa buspasy zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Armii Krajowej mają zostać zlikwidowane. Kierowcy zyskają dodatkowe pasy do jazdy w prawo.

Likwidacja buspasów przy rondzie Kowcza

Z tej wiadomości ucieszą się kierowcy stojący w codziennych korkach przed rondem Kowcza, czyli skrzyżowaniem u zbiegu ul. Jana Pawła II i ul. Armii Krajowej. Zapadła decyzja o likwidacji znajdujących się tam buspasów. O takie rozwiązanie kierowcy dopominali się już od dawna, ale jak się okazało, ze względu na dofinansowanie nie było to możliwe.

Termin trwałości projektu unijnego, w ramach którego przebudowano rondo Kowcza upłynął 27 maja 2021 r. Gdyby buspasy zostały zlikwidowane przed upływem w/w terminu, to miasto musiałoby oddać całe dofinansowanie z Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że koszt robót wyniósł 6,8 mln zł.

Jako, że jest już po terminie to miasto zdecydowało się na zmianę organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. I tak do 15 lipca buspasy na rondzie Kowcza zostaną zlikwidowane. Kierowcy jadący ul. Jana Pawła II w kierunku ul. Krochmalnej oraz ul. Armii Krajowej w kierunku ul. Tymiankowej zyskają po dodatkowym pasie do jazdy w prawo.

Ważna informacja! Kierowcy wyjeżdżający z dawnego buspasa ul. Armii Krajowej w kierunku ul. Jana Pawła II (do ul. Tymiankowej) będą musieli ustąpić pierwszeństwa przejazdu kierowcom jadącym ul. Jana Pawła II od ronda. Poniżej przedstawiamy schemat nowej organizacji ruchu po likwidacji buspasów.

Likwidacja buspasów na rondzie Kowcza | fot. Open Street Map

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Po co to było robione? Tak jak idiotyczne ścieżki rowerowe na jezdniach. Sztuczne korkowanie ulic. Skąd biorą się tacy mądrzy inaczej i wymyslają idiotyzmy?