Buspasy nie tylko dla komunikacji miejskiej i taksówek. Nadchodzi zmiana

Buspas na ul. Droga Męczenników Majdanka w Lublinie
Buspas na ul. Droga Męczenników Majdanka w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Jeszcze w wakacje z buspasów zlokalizowanych na kilku ulicach w Lublinie skorzystają kolejne grupy pojazdów. Koszt wdrożenia zmian oszacowano na kwotę 70 tys. złotych.

Buspasy dla motocyklistów i aut elektrycznych

Wracamy do sprawy udostępnienia buspasów dla kolejnych grup pojazdów, o której pisaliśmy 13 maja [Motocykliści będą mogli jeździć po buspasach? Projekt utknął w ZDiM]. Po blisko dwóch tygodniach urzędnikom udało się ruszyć projekt, który utknął we wrześniu 2020 r. w Zarządzie Dróg i Mostów w Lublinie.

„Przygotowaliśmy projekt stałej organizacji ruchu, zakładający dopuszczenie dodatkowych użytkowników do poruszania się po buspasach na ulicach: Muzycznej, Stadionowej, Lubelskiego Lipca ‘80, Fabrycznej, Drodze Męczenników Majdanka, Antoniny Grygowej” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miata Lublin.

Z buspasów, oprócz pojazdów komunikacji miejskiej i taksówek, będą mogły korzystać również oznakowane i nieoznakowane pojazdy Policji, oznakowane pojazdy Straży Miejskiej, pojazdy elektryczne oraz motocykliści. Z buspasów będzie można korzystać przez całą dobę.

Zmiana stałej organizacji ruchu ma nastąpić w okresie wakacyjnym. Z uwagi na trwające prace przy przebudowie Al. Racławickich, dopiero po jej zakończeniu i rozliczeniu zadań drogowych, możliwe będzie opracowanie projektu, który zakłada korzystanie z buspasów na tej ulicy przez pozostałych użytkowników.

„Na etapie prowadzonych jeszcze odbiorów komunikacja miejska oraz taksówki będą mogły korzystać z wydzielonych pasów ruchu. W późniejszym czasie zakładamy, że możliwość korzystania z nich otrzymają również inni użytkownicy” – informuje Góźdź.

Koszt realizacji projektu oszacowano na kwotę ok. 70 tys. złotych.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. podstawą zezwolenia na poruszanie się będzie udokumentowane uwielbienie inspiratora