Motocykliści będą mogli jeździć po buspasach? Projekt utknął w ZDiM

buspas tysiąclecia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Czy motocykliści będą mogli jeździć po buspasach w Lublinie? Taka możliwość została dopuszczona m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Szczecinie. Projekt dotyczący zmian w naszym mieście utknął w ZDiM.

AKTUALIZACJA 26.05.2021:
► Buspasy nie tylko dla komunikacji miejskiej i taksówek. Nadchodzi zmiana

Buspasy dla motocyklistów pod znakiem zapytania

Interpelację w sprawie spełnienia postulatów i oczekiwań środowisk motocyklistów skierował do prezydenta Lublina radny Stanisław Brzozowski. Chodzi o umożliwienie korzystania z buspasów przez motocyklistów.

Z ustaleń radnego wynika, że Wydział Zarządzania Ruchem i Mobilnością przygotował już odpowiedni projekt uwzględniający między innymi udostępnienie buspasów dla motocyklistów już we wrześniu 2020 roku, ale projekt ten „utknął” w ZDiM.

„Proszę pana prezydenta o zdopingowanie kompetentnych i odpowiedzialnych urzędników, aby dokończyli procedurę w tej sprawie. Już praktycznie od miesiąca mamy sezon na jednoślady i przeciąganie tej procedury nie ma logicznego uzasadnienia” – pisze radny.

Zdaniem radnego, umożliwienie korzystania z buspasów motocyklistom jest zasadne i przyniesie więcej korzyści niż problemów, tym bardziej że podobne rozwiązanie działa już w Warszawie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.