Budynek, w którym przez lata działał serwis pilarek i kosiarek, do wyburzenia

Budynek dawnego serwisu pilarek i kosiarek PARTNER-SERVICE przy al. Unii Lubelskiej
Budynek dawnego serwisu pilarek i kosiarek PARTNER-SERVICE przy al. Unii Lubelskiej | fot. Dominik Wąsik

Budynek, w którym przez lata funkcjonował serwis pilarek i kosiarek, zostanie zburzony. Obiekt ma atrakcyjną lokalizację. Naprzeciwko znajduje się galeria handlowa VIVO Lublin, a tuż obok Zamek Lubelski. Wiadomo już, jakie miasto ma plany związane z działką, na której stoi lokal. Szczegóły w artykule poniżej.

Budynek dawnego serwisu do wyburzenia

Chodzi o obity blachą budynek przy al. Unii Lubelskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Lubelskiego. Jeszcze do ubiegłego roku działał tu serwis pilarek i kosiarek PARTNER-SERVICE. Obecnie firma przeniosła się do nowej lokalizacji przy al. Witosa 8.

„Umowa dzierżawy budynku wygasła jesienią ubiegłego roku i aktualnie teren pozostaje w dyspozycji miasta z uwagi na planowaną budowę Parku na Błoniach” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

W ostatnich tygodniach obok budynku wykonano prace, których efektem jest ścieżka wysypana drobnym kamykiem, którą połączono z chodnikiem obok Zamku. – „Wyznaczony ciąg komunikacyjny powstał dla mieszkańców w miejscu istniejącego wydeptu” – informuje Joanna Stryczewska.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku wrócił temat budowy parku na Błoniach pod Zamkiem. Miasto zleciło aktualizację obecnego projektu rewitalizacji tego terenu. – „Budowa Parku na Błoniach ruszy w momencie pozyskania dofinansowania zewnętrznego na ten cel” – przyznaje Stryczewska.

Wiadomo, że projekt Parku na Błoniach nie uwzględnia budynku po dawnym serwisie przy al. Unii Lubelskiej, w związku z czym budynek ten zostanie zburzony, a teren po nim zagospodarowany na potrzeby parku.

Zobacz także: Wraca temat budowy parku na Błoniach pod Zamkiem. Miasto zleca aktualizację obecnego projektu. Co się zmieni?

ZDJĘCIA

Budynek dawnego serwisu pilarek i kosiarek PARTNER-SERVICE przy al. Unii Lubelskiej
Budynek dawnego serwisu pilarek i kosiarek PARTNER-SERVICE przy al. Unii Lubelskiej | fot. Dominik Wąsik
Obok budynku powstała ścieżka
Obok budynku powstała ścieżka | fot. Dominik Wąsik

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zaraz, jak to wyburzą? To nie wpisali do rejestru zabytków? Konserwator zaspał? Przecież to wspaniały przykład tzw. renesansu blaszanego lubelskiego, podobnie jak blaszane buda biedronki na rogu Zamojskiej

  2. Budowa parku…Te słowa w Lublinie brzmią przerażająco. Zapytam od razu. Ile starych drzew przeznaczonych jest do wycinki?

  3. A po co to wyburzać? Nie lepiej zaadoptować na jakąś kawiarnię, lodziarnię? Za mojego dzieciństwa mnóstwo ludzi korzystało z czegoś podobnego np. w parku saskim, a dziś w saskim to można co najwyżej ptsdim łajnem oberwać. Trochę może pomyślcie o ludziach, tylko tak z rozumem

  4. Mam pytanie .
    W latach 80 i 90 tych mieściła się w tym budynku pijalnia piwa. Pamięta ktoś nazwę tego lokalu?