Budowa wielopoziomowego parkingu w pobliżu SPSK4 i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego dobiega końca

Dobiegają końca prace przy budowie parkingu Uniwersytetu Medycznego przy ul. Gębali
Dobiegają końca prace przy budowie parkingu Uniwersytetu Medycznego przy ul. Gębali | fot. Dominik Wąsik

Po osiemnastu miesiącach prac dobiega końca budowa wielopoziomowego parkingu przy ul. Gębali, w pobliżu SPSK4 i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. W miejscu, w którym trzeba było nieźle się nakombinować, by zaparkować samochód, pojawi się blisko 800 nowych miejsc parkingowych.

Chodzi o sześciopiętrowy parking u zbiegu ulic Chodźki i Gębali, obok Centrum Symulacji Medycznej. Ma on rozwiązać problemy parkingowe w bezpośrednim sąsiedztwie szpitali SPSK4 i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz budynków Uniwersytetu Medycznego.

Uniwersytet Medyczny w maju 2021 r. podpisał umowę z firmą Goldbeck opiewająca na kwotę 28,5 mln zł. Parking miał powstać do końca sierpnia tego roku. W wakacje już informowaliśmy, że tego terminu nie uda się dotrzymać.

Uczelnia wskazała kilka przyczyn, które wpłynęły na opóźnienie w realizacji zadania. Władze uczelni przekonują, że nie można było ich przewidzieć przy podpisywaniu umowy. Chodzi o zaburzone łańcuchy dostaw, odpływ pracowników z Ukrainy, ale też drastyczny wzrost cen materiałów i usług w sektorze budowlanym.

Na jakim etapie są prace przy budowie parkingu przy ul. Gębali?

Jak wynika z najnowszych informacji, obecnie trwają prace wykończeniowe związane z obiektem parkingu oraz z zagospodarowaniem terenu wokół m.in drogi dojazdowych, ciągów pieszych itp. Na parkingu będzie mogło zaparkować 793 auta.

Władze uczelni nie są w stanie jeszcze podać konkretnej daty zakończenia prac ze względu na trwające uzgodnienia z wykonawcą. Jedno jest pewne. Wartość kontraktu ulegnie zmianie, a uczelnia będzie musiała znaleźć brakujące środki, ze względu na okoliczności, których nie uwzględniono przy podpisywaniu umowy.

„Cały czas trwają na ten temat rozmowy z wykonawcą i choć przebiegają w pozytywnej atmosferze, to nie są to dyskusje łatwe. Końcowe ustalenia jeszcze nie zapadły i dalej są negocjowane” – mówi dr Wojciech Brakowiecki, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Nie wiadomo też, ile trzeba będzie zapłacić za postój. Władze uczelni nie podjęły jeszcze decyzji w tej sprawie. Jej rzecznik przekonuje, że nie będą one odbiegały od „stosowanych na innych ogólnie dostępnych miejscach parkingowych w Lublinie”.

Budowa parkingu UM przy ul. Gębali
Budowa parkingu UM przy ul. Gębali | fot. Dominik Wąsik
Budowa parkingu UM przy ul. Gębali
Budowa parkingu UM przy ul. Gębali | fot. Dominik Wąsik
Budowa parkingu UM przy ul. Gębali
Budowa parkingu UM przy ul. Gębali | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.