Ważny temat? Prześlij newsa!

Bezpłatne warsztaty skrzypcowe z Maciejem Filipczukiem

Spotted Lublin

Rozdroża Tradycji zapraszają na bezpłatne warsztaty skrzypcowe, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zgłębić repertuar Ignacego Bednarza z Nowej Wsi koło Tomaszowa Lubelskiego. Zajęcia poprowadzi Maciej Filipczuk, doświadczony skrzypek i badacz muzyki tradycyjnej. Warsztaty, które odbędą się 6-7 września 2024 roku, są dedykowane zarówno zaawansowanym muzykom, jak i osobom dopiero zaczynającym swoją przygodę z muzyką […]

grafika Rozdroża Tradycji warsztaty skrzypcowe

fot. Materiał organizatora

Rozdroża Tradycji zapraszają na bezpłatne warsztaty skrzypcowe, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zgłębić repertuar Ignacego Bednarza z Nowej Wsi koło Tomaszowa Lubelskiego. Zajęcia poprowadzi Maciej Filipczuk, doświadczony skrzypek i badacz muzyki tradycyjnej. Warsztaty, które odbędą się 6-7 września 2024 roku, są dedykowane zarówno zaawansowanym muzykom, jak i osobom dopiero zaczynającym swoją przygodę z muzyką tradycyjną.

Ignacy Bednarz – mistrz skrzypiec z Lubelszczyzny

Ignacy Bednarz, urodzony w 1908 roku, był wybitnym skrzypkiem samoukiem, którego tradycyjny repertuar wpłynął na kształtowanie muzyki ludowej regionu. Jego Kapela Bednarzy zdobyła liczne nagrody, w tym Nagrodę im. Oskara Kolberga. Warsztaty będą okazją do nauki charakterystycznych dla jego stylu ornamentów i rytmicznych niuansów.

Warsztaty pod okiem Macieja Filipczuka

Maciej Filipczuk, skrzypek z wieloletnim doświadczeniem, specjalizuje się w przekazie bezpośrednim mistrz-uczeń, co jest kluczowym elementem warsztatów. Uczestnicy będą mieli okazję poznać zarówno zaawansowane techniki, jak i proste krakowiaki czy polki, idealne dla początkujących. Filipczuk, jako lider wielu projektów inspirowanych muzyką tradycyjną, gwarantuje wysoki poziom merytoryczny i praktyczny zajęć.

Plan warsztatów i dodatkowe atrakcje

Warsztaty obejmują dwa dni intensywnej nauki gry na skrzypcach. W sobotę uczestnicy będą mieli także okazję wziąć udział w warsztatach tańca oraz potańcówce, gdzie muzyka będzie na żywo tworzona przez uczących się muzykantów. Całe wydarzenie ma na celu nie tylko przekazanie wiedzy, ale również integrację środowiska pasjonatów muzyki tradycyjnej.

06.09 (piątek)

07.09 (sobota)

Czy tradycyjna muzyka ludowa wciąż ma dla Ciebie wartość? Podziel się swoją opinią w komentarzach lub udostępnij artykuł, aby zachęcić innych do odkrywania jej piękna!

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check