Al. Racławickie: Z chodnika zrobili sobie parking

racławickie dziki parking na chodniku

Na naszą skrzynkę redakcyjną [email protected] dostaliśmy maila od czytelnika Pawła, który pyta: „Czy takie parkowanie w tym miejscu jest legalne?”

 

Mail od czytelnika Pawła:

„Codziennie poruszam się wzdłuż al. Racławickich i zawsze w tym miejscu stoją samochody. Czy takie parkowanie na chodniku, na przeciwko Uniwersytetu Medycznego lub ogrodzenia Ogrodu Saskiego jest legalne?”

 

To pytanie postanowiliśmy skierować do Straży Miejskiej. – W tym przypadku kierowca pojazdu zaparkowanego we wskazanym miejscu popełnia wykroczenie polegające na naruszeniu warunków dopuszczalności zatrzymania lub postoju pojazdów na chodniku – wyjaśnia Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

 

Kierowca parkujący w tym miejscu musi liczyć się z tym, że może zostać na niego nałożony mandat w wysokości 100 złotych i jednego punktu karnego. Ilu kierowców  strażnicy miejscy ukarali za wykroczenie? – Niestety, ale nie prowadzimy takich statystyk – dodaje Robert Gogola.

 

Kolejne niepewne miejsce, które kierowcy wykorzystują jako parking znajduje się nieopodal wjazdu do Ogrodu Saskiego. Jest ono wyłożone betonowymi płytami i mieszczą się tam dwa auta. – Do tego miejsca nie mamy żadnych zastrzeżeń – wyjaśnia Robert Gogola. Więc bez problemu o legalność, można tam parkować.

chodnik solidarnosci parking saski
Zdjęcie ilustracyjne: Dominik Wąsik

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A może czas na stworzenie nowych miejsc parkingowych? Najwidoczniej są potrzebne… jak widać jest nawet na to miejsce.

    1. a może czas ruszyć d… na drugą stronę ulicy gdzie jest podziemny parking na około 200 samochodów?