Związek Uczelni Lubelskich. Trzy uczelnie łączą siły

Podpisanie decyzji w sprawie utworzenia Związku Uczelni Lubelskich | fot. Bartosz Proll

Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Politechnika Lubelska to trzy uczelnie, które utworzyły Związek Uczelni Lubelskich.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin w obecności Rektorów trzech uczelni wyższych: Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego, podpisał decyzję o utworzeniu Związku Lubelskich Uczelni.

Współpraca między uczelniami obejmować będzie m.in. wymianę informacji o zasobach kadrowych i bazie dydaktycznej, wspólne prowadzenie kursów, monitorowanie ścieżek zawodowych absolwentów, wsparcie w zakresie kształcenia, komercjalizacji badań, biur karier, rozwoju działalności artystycznej i sportowej.

Bez UM i KUL

Do związku, pomimo wcześniejszych deklaracji, nie przystąpiły Uniwersytet Medyczny i KUL. Uczelnie nie wykluczają dołączenia w przyszłości.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.