Został potrącony przez ciężarówkę. W szpitalu podczas badania pobił ratownika

karetka ambulans 999
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Do trzech lat więzienia grozi 53-latkowi, który został potrącony przez ciężarówkę. Mężczyzna po przewiezieniu do szpitala pobił pracownika pogotowia ratunkowego.

We wtorek po godzinie 17 policjanci ze Stoczka Łukowskiego zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w miejscowości Rosy. Mundurowi ustalili, że 53-letni pieszy został potrącony przez ciężarowego mercedesa.

Kierowca ciężarówki relacjonował funkcjonariuszom, że pieszy wyszedł bezpośrednio przed jego pojazd z za stojącego na drodze busa. Zmuszony do hamowania uciekał na pobocze, jednak częścią swojego samochodu potrącił pieszego.

Z miejsca zdarzenia pokrzywdzony pieszy został przewieziony na badania do łukowskiego szpitala. Tam 53-latek zachowywał się wulgarnie, krzyczał, żeby go wypuścić, nie chciał, by go zbadano. W pewnej chwili awanturnik uderzył pięścią w twarz jednego z pracowników pogotowia.

Na szczęście ratownikowi nic poważnego się nie stało. Agresywnego mężczyznę zatrzymali policjanci. Po sprawdzeniu okazało się, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 53-latek został zatrzymany w policyjnej celi.

Za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego, którym był pracownik pogotowia ratunkowego, 53-latkowi grozi wysoka grzywna, a nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za zakłócenie spokoju i porządku publicznego w szpitalu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.