Znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką. Trafił do aresztu na 3 miesiące

Ręce zatrzymanego w kajdankach. Aresztowany mężczyzna w kajdankach
Ręce zatrzymanego w kajdankach. Aresztowany mężczyzna w kajdankach | fot. shutterstock

Radzyńska Policja zatrzymała 34-letniego mieszkańca gminy Kąkolewnica, który pobił swoją matkę. Jak się okazało, mężczyzna od kilku miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad nią. Zastosowano areszt w celu izolacji. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Domowa awantura — w tle przemoc fizyczna i psychiczna

W minioną środę oficer dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze, która miała miejsce w jednym z domów na terenie tej gminy Kąkolewnica. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że mężczyzna od kilku miesięcy będąc pod działaniem alkoholu, znęcał się nad swoją matką, wyzywając ją słowami wulgarnymi, poniżał, szarpał, popychał, a także zmuszał do kupowania alkoholu. Jego agresja w stosunku do kobiety przybierała na sile i dochodziło do sytuacji, w których 34-latek zadawał uderzenia rękoma kobiecie.

Wybrane dla Ciebie:

znęcał się nad matką
Znęcał się nad matką | fot. Policja

To cię zainteresuje:

Zastosowano tymczasową izolację

Przybyły na miejsce patrol zatrzymał 34-latka, a następnie umieścił go w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty znęcania się nad matką. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Sąd, na wniosek Policji i Prokuratury, zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna będzie musiał spędzić najbliższe trzy miesiące za kratkami.

Zgodnie z Kodeksem Karnym znęcanie się sankcjonowane jest karą do 5 lat więzienia.

znęcał się nad matką grozi mu areszt
Znęcał się nad matką | fot. Policja

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.