Zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Wallenroda. Drogowcy ruszają z kolejnym etapem prac

Trwa przebudowa ul. Wallenroda w Lublinie
Trwa przebudowa ul. Wallenroda w Lublinie | fot. Miasto Lublin

Drogowcy rozpoczynają kolejny etap prac przy rozbudowie ul. Wallenroda w Lublinie. Od czwartku od godzin porannych zmieni się tam czasowa organizacja ruchu. Szczegóły poniżej.

Budowa kanalizacji deszczowej i zmiany w organizacji ruchu na ul. Wallenroda

Rozpoczyna się budowa kanalizacji deszczowej przy budynku Sądu, co spowoduje wprowadzenie połówkowego zawężenia jezdni na odcinku od zakrętu ul. Wallenroda do ul. Grażyny. Dalszy odcinek, od zakrętu do ul. Zana, pozostaje bez zmian, choć mogą występować lokalne zawężenia związane z pracami przy kanalizacji deszczowej lub usuwaniem kolizji.

Ten etap inwestycji spowoduje również utrudnienia w ruchu na ul. Wallenroda, na odcinku od przychodni zdrowia w stronę ul. Grażyny. Ten odcinek będzie zamknięty dla parkowania podczas robót drogowych, ale dojazd do posesji będzie zapewniony.

Przypominamy o zakazie parkowania na odcinku od przychodni do Sądu, gdzie trwają roboty i poruszają się pojazdy budowy. Dojazd do przychodni oraz lokali usługowych będzie zapewniony, a parkowanie możliwe na nowo wybudowanych miejscach z kostki brukowej oraz na terenie parkingu przy przychodni. Wjazd i wyjazd na tym odcinku będą odbywać się w kierunku ul. Wajdeloty.

Postęp prac na ul. Wallenroda

Do tej pory prace objęły odcinek ul. Wallenroda od ul. Wajdeloty do ul. Grażyny, gdzie wykonano prace sanitarne, elektryczne i drogowe. Po rozbiórce starej infrastruktury zbudowano nowe sieci podziemne. Nową nawierzchnię z kruszywa oraz miejsca parkingowe z kostki brukowej wykonano na odcinku od ul. Wajdeloty do przychodni. Kontynuowane są roboty drogowe od przychodni do ul. Grażyny. Natomiast od ul. Grażyny do zakrętu (Sąd) trwa budowa kanalizacji deszczowej.

Zakres inwestycji

W ramach inwestycji powstanie nowa droga o długości około 850 m z nawierzchnią asfaltową i szerokości 4 m (na odcinku jednokierunkowym) oraz 5 m (na odcinku dwukierunkowym). Przebudowie ulegną dwa skrzyżowania z ulicami Zana i Grażyny. Powstaną obustronne chodniki z kostki betonowej, a istniejące miejsca postojowe zostaną zmodernizowane i powstaną nowe.

Zamówienie obejmuje również włączenia dróg wewnętrznych prowadzących do osiedli oraz zjazdów publicznych i indywidualnych. Drogowcy wykonają także oświetlenie uliczne oraz sieci podziemne – system odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej oraz przełożenie istniejącej infrastruktury kolidującej z rozbudowywanym odcinkiem ulicy.

Po zakończeniu robót drogowych wykonawca zmieni oznakowanie pionowe i poziome uwzględniające wprowadzone zmiany geometrii drogi.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.