Złodzieje nie śpią nocą. Jeden z rolników stracił 300 kg malin w jedną noc

maliny
Ktoś kradnie nocą maliny z plantacji | fot. pixabay

Wysokie ceny malin doprowadziły do nocnych kradzieży owoców wprost z plantacji. W nocy z niedzieli na poniedziałek jeden z rolników w powiecie opolskim stracił ok. 300 kg malin.

Od ponad tygodnia otrzymujemy od naszych czytelników sygnały, że na terenie kilku powiatów w województwie lubelskim grasują złodzieje malin. Wszystko wskazuje na to, że złodzieje zaczynają grasować, gdy zapada zmrok. Plantatorzy twierdzą, że gdy rano pojawili się na swoich polach, by rwać maliny, okazało się, że ktoś tę pracę wykonał za nich.

Do kradzieży dochodzi najczęściej na terenach powiatów: kraśnickiego, lubelskiego i opolskiego. W poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim odebrali zgłoszenie od rolnika z gminy Karczmiska, któremu skradziono nocą z 0,5 ha plantacji ok. 300 kilogramów malin o wartości 2000 złotych.

„W jednej łubiance mieści się ok. 2,5 kg malin. Średnio potrzeba pół godziny na zerwanie łubianki. 300 kg to ponad sto łubianek. To nie do zrobienia przez jedną osobę” – komentuje opisaną sytuację jeden z plantatorów z powiatu kraśnickiego, któremu minionej nocy skradziono maliny z plantacji.

Złodzieje pozostali niezauważeni, mimo że udało im się ukraść ok. 300 kg owoców. Zaś ściganie ich może być trudne choćby przez to, że ciężko jest zabezpieczyć ślady na plantacji, na której codziennie pracuje wiele osób.

>>> Czytaj także: Wysokie ceny malin na skupach. Złodzieje przychodzą nocą i kradną owoce wprost z plantacji

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dobry zbieracz, noca 300kg? niech przyjdzie za dnia to bedzie mial niezla dniowke…

  2. Po co ma iść na dniowke jak w nocy lepiej płatne poza tym nikt by mu nie zapłacił tyle za ile by je sprzedał.