Wysokie ceny malin na skupach. Złodzieje przychodzą nocą i kradną owoce wprost z plantacji

Ktoś kradnie nocą maliny z plantacji | fot. pixabay

Ceny malin w tym roku są wysokie. Za kilogram malin na skupie można otrzymać ok. 6 złotych. Plantatorzy skarżą się, że na polach masowo pojawiają się złodzieje, którzy pod osłoną nocy kradną owoce.

Wysokie ceny sprawiają, że malinami zainteresowali się złodzieje. Odczuwają to głównie plantatorzy. Wielu z nich codziennie rano zauważa, że ktoś nocą z ich plantacji pozrywał maliny. Złodzieje wykorzystują godziny nocno-poranne, gdy na plantacjach nikogo nie ma. Ponoć zdarzają się przypadki, że w ciągu jednej nocy ginie nawet kilkadziesiąt kilogramów owoców.

Wysokie ceny malin w punktach skupu zachęcają złodziei do kradzieży

Proceder jaki stosują złodzieje jest dość prosty. W dzień jeżdżą, robią przegląd plantacji, gdzie co jest i jak można dojechać. Złodzieje kradną maliny pod osłoną nocy. Podobnie jak z kradzieżą, także i z ich zbytem nie ma niestety większych problemów. Brak surowca na rynku powoduje, że każda ilość owoców od razu znajduje nabywcę.

Kradzież malin w powiecie kraśnickim

Informacje o pierwszych kradzieżach malin dobiegają do nas z powiatu kraśnickiego. Tam w gminie Wilkołaz złodzieje w przeciągu kilku ostatnich nocy ukradli maliny z kilku plantacji. Plantatorzy są zdesperowani. Przypuszczają, że kradzieżą zajmuje się ktoś z okolic. Rolnicy zapowiadają, że zrobią wszystko, aby nie stracić reszty plonów.

Apel policji do punktów skupu

Policjanci zwracają się z prośbą do podmiotów skupujących o to, by nie nabywały owoców od osób nie posiadających plantacji malin, szczególnie dostarczających owoce w podejrzanych okolicznościach. W przypadku podejrzenia, iż dostarczone owoce pochodzą z kradzieży należy niezwłocznie powiadomić policję. Za pomoc w zbyciu kradzionych owoców grozić może nawet kara pozbawienia wolności do lat 5.

W Twojej miejscowości również grasują nocni złodzieje malin? Daj nam znać w komentarzu pod artykułem.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Z około hektara plantacji malin (naszej oraz sąsiada) tej nocy skradziono owoce. Oberwano wszystkie rzędy malin. Gmina Chodel.

  2. U moich rodziców dzisiejszej nocy zostały zebrane maliny. Rodzice ok. 8 rano wybrali się oberwać owoce i odrazu zauważyli, że ktoś ich okradł.. Oberwali wszystkie rzędy malin. Sytuacja miała miejsce w gminie Kraśnik.