Źle zabezpieczona rozbiórka budynków przy ul. Fabrycznej. Na auta leciały odłamki

rozbiórka budynków fabryczna lublin
Źle zabezpieczona rozbiórka budynków przy ul. Fabrycznej | fot. Dominik Wąsik

W poniedziałek rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem terenu do przebudowy ronda przy Gali i ul. Fabrycznej. Ciężki sprzęt zaczął wyburzać budynki między rzeką Czerniejówką a Galą.

Mowa tu o trzech budynkach – pustostanach – które znajdują się przy jezdni ul. Fabrycznej. W związku z pracami rozbiórkowymi zmieniono tymczasowo organizację ruchu w miejscu prowadzonych prac.

– Wyłączony z ruchu został prawy, skrajny pas (do centrum) na odcinku od ul. Bronowickiej do wjazdu na parking centrum handlowego wraz z wyłączeniem tegoż wjazdu – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta Lublin.

Co z pieszymi? – Ruch pieszy został przeniesiony na drugą stronę ul. Fabrycznej, czyli na stronę, gdzie znajdują się pawilony handlowe i ul. Kościelna – dodaje Kieliszek.

Gruz leciał na jadące auta

W poniedziałek w godzinach popołudniowych rozpoczęła się rozbiórka pierwszego z trzech budynków znajdujących się w pobliżu jezdni przy ul. Fabrycznej. Gdy ciężki sprzęt przystąpił do prac, nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych czuwał… jeden pracownik.

Podczas dzisiejszej wizyty w miejscu prowadzonych prac przeraził nas brak odpowiedniego zabezpieczenia terenu przez firmę wyburzającą. Pracownik znajdujący się przed budynkiem nie wstrzymywał ruchu pieszych i rowerzystów, którzy poruszali się kilka metrów od wyburzanego budynku.

Dodatkowo gruz i cegły spadały tam, gdzie nie powinny. Kawałki gruzu z rozbiórki spadały prosto na przejeżdżające auta. Wtedy do akcji wkraczał pracownik, który przy pomocy szczotki „zamiatał” kawałki gruzu na teren rozbiórki.

IMG 20180917 154548
Odłamki burzonego budynku spadały prosto na jadące samochody | fot. Dominik Wąsik

– Spadający kawałek gruzu uszkodził lakier tylnych drzwi mojego auta. Kto za to zapłaci?! Czy tak powinno zabezpieczać się teren rozbiórki? Gdzie odpowiednie barierki czy rusztowanie z siatką zabezpieczającą przed spadającymi odłamkami? – napisał do naszej redakcji czytelnik Paweł.

Na miejscu interweniowali strażnicy miejscy. Niestety, firma przed przyjazdem strażników zakończyła na w dniu dzisiejszym prace. – Nawiązaliśmy kontakt z pracownikiem z ramienia firmy i jutro od godz. 7 rano będzie wszystko już zabezpieczone, żeby nie było żadnego zagrożenia – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie.

Czytaj także: Rusza przebudowa ul. Fabrycznej i ronda przy Gali. Rozpoczną od wyburzania

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.