Rusza przebudowa ul. Fabrycznej i ronda przy Gali. Rozpoczną od wyburzania

IMG 20160912 111801
Wyburzą pustostany w sąsiedztwie Galerii Gala przy ul. Fabrycznej | fot. Dominik Wąsik

Od poniedziałku rozpoczną się prace związane z przebudową ronda przy Gali i ul. Fabrycznej w Lublinie. Kierowcy muszą liczyć się z pierwszymi utrudnieniami.

Za realizację zdania przebudowy ronda przy Gali i ul. Fabrycznej z mostem na Czerniejówce odpowiada Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów. Firma wyceniła swoje prace na ponad 61 mln zł.

Prace rozpoczną się od wyburzenia pustostanów znajdujących się przy ul. Fabrycznej, pomiędzy Galą a rzeką Czerniejówką. – Wykonawca planuje wyburzenie 3 obiektów znajdujących się między rzeką a centrum handlowym – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z pierwszymi utrudnieniami. – Od poniedziałku można spodziewać się zawężenia prawego skrajnego pasa do centrum ul. Fabrycznej i wyłączenia wyjazdu z centrum handlowego w ul. Fabryczną – wyjaśnia Kieliszek.

Z użytku wyłączony ma być też chodnik po stronie Parku Bronowice. Piesi będą musieli korzystać z chodnika po drugiej stronie.

Co się zmieni?

W ramach zadania przebudowane zostanie rondo Lubelskiego Lipca ’80 wraz ze wszystkimi wlotami. Na ul. Fabrycznej zostanie wymieniona konstrukcja mostu na Czerniejówce.

Więcej o tej inwestycji przeczytasz w tym artykule – Przebudowa ronda przy Gali i ul. Fabrycznej. Sprawdź, co się zmieni [INFO]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.