Szukają wykonawcy przebudowy ronda przy Gali i ul. Fabrycznej. Sprawdź, co się zmieni

IMG 20180129 140754
Przebudują rondo Lubelskiego Lipca '80 i ul. Fabryczną | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie szuka wykonawcy, który podjąłby się przebudowy ulicy Fabrycznej oraz ronda Lubelskiego Lipca ’80. Prace mają rozpocząć się w wakacje.

W ramach zadania przebudowane zostanie rondo Lubelskiego Lipca ’80 wraz ze wszystkimi wlotami. Przebieg jezdni ul. Lubelskiego Lipca ’80, który korzysta z wyjazdu z ul. 1 Maja ma zostać „wyprostowany”. Na ul. Fabrycznej zostanie wymieniona konstrukcja mostu na Czerniejówce oraz powierzchnia na całym ciągu ulicy.

– Obecny stan mostu nie pozostawia innej możliwości — wyjaśnia Kieliszek. Kierowcy będą musieli liczyć się z możliwością zamknięcia mostu na czas jego remontu – dodaje.

Na zamkniętym wlocie ul. 1 Maja ma postać parking, a Al. Zygmuntowskie dostaną nową nawierzchnię do stacji Orlen. Powstaną też nowe chodniki i ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe wraz z wiatami.

Na ul. Lubelskiego Lipca ’80 wybudowana zostanie trakcja trolejbusowa. Na skrzyżowaniu ul. Bronowickiej z ul. Fabryczną stanie sygnalizacja świetlna. Na ul. Droga Męczenników Majdanka, od ul. Grabskiego do ul. Fabrycznej, zostaną wyznaczone buspasy.

Rozpoczęcie prac będzie oznaczało duże utrudnienia dla kierowców. Miasto planuje, że prace zostaną zakończone do końca października 2019 roku. Oznacza to kilkanaście miesięcy utrudnień w ruchu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.