Trwa nabór ofert do konkursu na realizację zadań z zakresu kultury i sztuki w ramach programu „Miasto Kultury”.
„Miasto Kultury” to jedno z naszych kluczowych zadań w dziedzinie kultury, w którego realizację od wielu lat angażują się organizacje pozarządowe. Dzięki ich pomysłom i działaniom nasze mieszkanki i mieszkańcy korzystają z bogatej miejskiej oferty, zawierającej wiele propozycji z zakresu edukacji kulturalnej dla dzieci i młodzieży. W przyszłym roku chcemy kontynuować projekty skierowane do młodych i przez nich realizowane, dlatego te inicjatywy ponownie będą traktowane priorytetowo – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.
Co obejmuje program „Miasto Kultury”
Program obejmuje realizację przedsięwzięć w zakresie tworzenia i upowszechniania kultury o zasięgu miejskim, regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym, a głównym celem zgłaszanych pomysłów powinno być podniesienie jakości życia mieszkanek i mieszkańców Lublina.
Jako priorytetowe będą traktowane projekty cykliczne, kontynuujące dotychczasowe działania lub wprowadzające innowacyjne rozwiązania, a także inicjatywy skierowane do młodzieży i aktywizujące młodych ludzi do włączenia w życie kulturalne miasta.
Mogą one obejmować m.in. przedsięwzięcia z zakresu edukacji kulturalnej lub integracji międzypokoleniowej. Do konkursu przyjmowane będą także oferty mające charakter międzykulturowy, wspierające integrację osób i grup o różnych tożsamościach narodowych i etnicznych, w tym integrację społeczności uchodźczej oraz zwiększające dostępność kultury dla osób z grup mniejszościowych, migrantów i uchodźców stale przebywających w Lublinie.
Do kiedy można składać dokumenty
W ramach przyszłorocznej edycji programu „Miasto Kultury” do rozdysponowania jest 1,1 mln zł. Oferty na zadania realizowane w okresie od 1 lutego do 31 grudnia 2024 r. przyjmowane są do 10 stycznia 2024 r. do godz. 15.30. O zachowaniu terminu złożenia dokumentów decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Lublin.
Oferty w konkursie należy obligatoryjnie złożyć za pomocą platformy internetowej „WITKAC” dostępnej na stronie www.witkac.pl i jednocześnie w formie papierowej zgodnej z wersją elektroniczną przygotowaną w elektronicznym generatorze ofert lub za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Urzędu Miasta Lublin dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP).
Szczegółowe informacje na stronie Urzędu Miasta Lublin.
Najnowsze posty
Dodaj opinię