Zderzenie karetki z audi na DK 74

karetka pogotowia, wypadek
fot. KMP Zamość

W wyniku zderzenia karetki pogotowia z osobowym Audi na drodze krajowej 74 cztery osoby trafiły do szpitala. Policja ustala dokładne okoliczności wypadku.

Przebieg wydarzeń

Do zdarzenia doszło wczoraj, 12 czerwca, około godziny 10:00 na skrzyżowaniu w miejscowości Płoskie. Karetka pogotowia ratunkowego, jadąc z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, wyprzedzała Audi, które w tym samym momencie rozpoczęło manewr skrętu w lewo na teren parkingu sklepowego. Doszło do zderzenia, w wyniku którego Audi zostało zepchnięte do rowu.

Skutki wypadku

  • Do szpitala trafiły cztery osoby: kierowca Audi, jego 61-letnia pasażerka oraz dwie osoby z personelu medycznego karetki.
  • Przewożona w karetce pacjentka również została przetransportowana do szpitala, ale nie odniosła obrażeń.
  • W wyniku wypadku obrażeń doznali członkowie personelu medycznego oraz pasażerka Audi.
wypadek, samochó osobowy
fot. KMP Zamość

Reakcja służb i prace na miejscu wypadku

Policjanci ruchu drogowego ustalili przebieg zdarzenia na podstawie relacji świadków, uszkodzeń pojazdów i śladów na miejscu. Obaj kierowcy, 67-letni mieszkaniec Zamościa (kierujący Audi) i 39-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn (kierujący karetką), byli trzeźwi.

W trakcie działań służb ratunkowych droga była zablokowana, a ruch odbywał się objazdami. Około godziny 12:30 ruch został całkowicie przywrócony.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach, szczególnie w kontekście pojazdów uprzywilejowanych, takich jak karetki pogotowia.

„Apelujemy o zwracanie uwagi na poruszające się po naszych drogach pojazdy uprzywilejowane służb ratunkowych” – mówi aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło.

wypdaek, samochód osobowy
fot. KMP Zamość

Jakie macie doświadczenia z bezpieczeństwem na drogach? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach lub udostępnijcie artykuł, aby zwiększyć świadomość o konieczności ostrożności w ruchu drogowym!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.