Zburzą budynek po serwisie kosiarek, w jego miejscu zaparkują food trucki. Miasto modyfikuje plan budowy parku przy Zamku

W miejscu budynku dawnego serwisu kosiarek przy al. Unii Lubelskiej powstanie plac dla food trucków
W miejscu budynku dawnego serwisu kosiarek przy al. Unii Lubelskiej powstanie plac dla food trucków | fot. Dominik Wąsik

Miasto jest już w posiadaniu zaktualizowanego planu budowy parku na terenie Błonia pod Zamkiem. Co się zmieni względem poprzedniej wizji jego budowy?

Coraz bliżej budowy parku na Błoniach pod Zamkiem

Na terenie około 4 ha od Wzgórza Zamkowego do Targu pod Zamkiem powstanie park miejski z placami do spotkań, strefami aktywności i miejscami do relaksu w formie zielonych przestrzeni. Miasto dysponuje już gotową dokumentacją projektową zagospodarowania Błoni pod Zamkiem, którą zamówiło w ubiegłym roku. Zlecenie na przygotowanie zamiennej dokumentacji trafiło do spółki Zielone Kreski z Lublina. Wartość zlecenia wyniosła 110 tys. zł.

Projekt zamienny wprowadza zmiany dotyczące planowanej budowy parku, m.in. lokalizacji placu przy dawnej ul. Krawieckiej wraz ze studnią, zmiany przebiegu ciągu komunikacyjnego biegnącego równolegle do skarpy Zamku wraz z zaprojektowaniem konstrukcji o nośności dostosowanej do obciążenia TIR oraz doprojektowania dwóch kanałów do przeprowadzenia przewodów elektrycznych do złącza kablowego.

„Przestrzeń na co dzień ma być miejscem wypoczynku, natomiast kilka razy w roku będzie zmieniać się w miejsce wydarzeń kulturalnych, a więc stanie się tłem dla festiwali organizowanych przez miejskie instytucje kultury” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Ponadto zostaną uwzględnione zmiany polegające na zaprojektowaniu oświetlenia parku wykorzystującego odnawialne źródła energii oraz biblioteki plenerowej, a także wprowadzenia symboliki związanej z miastem Lublin w przestrzeń nowego parku. Wyposażenie placu zabaw będzie uzupełnione o huśtawkę dla osób z niepełnosprawnościami.

O planowanych zmianach dokładniej pisaliśmy tu: Wraca temat budowy parku na Błoniach pod Zamkiem. Miasto zleca aktualizację obecnego projektu. Co się zmieni?

Food trucki w miejscu budynku po dawnym serwisie kosiarek

O tym, że budynek przy al. Unii Lubelskiej, gdzie przez lata funkcjonował serwis pilarek i kosiarek, zostanie wyburzony, pisaliśmy w kwietniu. TU: Budynek, w którym przez lata działał serwis pilarek i kosiarek, do wyburzenia. Wielu naszych Czytelników zwróciło uwagę, iż można by go dostosować pod usługi gastronomiczne np. kebaba lub pizzerię. Już wiadomo, jakie plany ma miasto wobec tego miejsca.

W miejscu tego budynku zaprojektowano plac pod usługi gastronomiczne. Będą mogły tu parkować food trucki.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.