Zapadnięte włazy i studzienki kanalizacyjne na środku jezdni zmorą kierowców. Co na to miasto?

Zapadnięta studzienka kanalizacyjna na ul. Narutowicza
Zapadnięta studzienka kanalizacyjna na ul. Narutowicza | fot. Dominik Wąsik

Zapadnięte włazy i studzienki kanalizacyjne utrudniają poruszanie się po drogach. Kierowcy próbują lawirować między studzienkami, ale jest ich za dużo i przy większej prędkości taki manewr może być niebezpieczny.

Zapadnięte studzienki na środku ulicy

Nie tylko dziury i koleiny denerwują kierowców. Mocno irytujące są również zapadnięte lub wystające włazy i studzienki kanalizacyjne. Źle wpływają na zawieszenie samochodów, a przede wszystkim mogą powodować niebezpieczeństwo na drodze.

W tym materiale poruszamy temat zapadniętych włazów i studzienek kanalizacyjnych na ul. Narutowicza, ale problem dotyczy wielu innych ulic, nie tylko w centrum miasta. Uwagi naszego czytelnika przekazaliśmy do miejskich urzędników. Co oni na to?

„Sprawę przekazaliśmy do MPWiK w celu weryfikacji zgłoszenia i regulacji uzbrojenia kanalizacji deszczowej we wskazanej lokalizacji. Z kolei kanalizacja sanitarna leży bezpośrednio w gestii MPWiK” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Na których lubelskich ulicach zapadnięte lub wystające studzienki kanalizacyjne i włazy utrudniają jazdę? Dajcie nam znać, podając ulicę lub dokładniejszą lokalizację studzienki w komentarzu pod tym artykułem!

Zapadnięty właz kanałowy na ul. Narutowicza
Zapadnięty właz kanałowy na ul. Narutowicza | fot. Dominik Wąsik
Zapadnięty właz kanałowy na ul. Narutowicza
Zapadnięty właz kanałowy na ul. Narutowicza | fot. Dominik Wąsik
Zapadnięty właz kanałowy na ul. Narutowicza
Zapadnięty właz kanałowy na ul. Narutowicza | fot. Dominik Wąsik
Zapadnięty właz kanałowy na ul. Narutowicza
Zapadnięty właz kanałowy na ul. Narutowicza | fot. Dominik Wąsik

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Polecam przejechać się drogą męczenników majdanka od skrzyżowania z ulicą hanki ordonówny w kierunku godebskiego to jest porażka, druga to cała ulica krochmalna, kto wydaje pozwolenia na budowę ulic w taki sposób, powrót z lotniska w świdniku studzienka co pare metrów, nie da się jechać.

  2. Ulica Bursztynowa od ronda z ul. Filaretów i dalej. Tu zapadła się chyba cała ulica, bo studzienki tworzą wystające wysepki, na które jeśli się najeżdża to auto podskakuje bokiem. Na domiar wszystkiego pomiędzy tymi koszmarnymi wzniesieniami znajdują się jeszcze regularnie wymieniane progi zwalniające.

  3. Ul. Gospodarcza, studzienka zapadnięta kilka cm, od kilku lat nikt nic z tym nie robi

  4. Tu jest wkurzająca zapadnięta studzienka:
    51.266423416186115, 22.548682342176136

  5. Cala Kraśnicka porażka. Co za idioty odbieraja budowy . Niedawno oddany do uzytku nowy wezel przesiadkowy budowany przez firme strabag i wjezdzajac do lublina od strony konopnicy odrazu bum studzienka zapadnieta. Lublin miasto inspiracji 21 wiek a drogi jak na ukrainie