Zapadła ważna decyzja dla nowego Dworca w Lublinie. Pierwsze autobusy pojadą z początkiem roku

Dworzec autobusowy Dworzec Lublin
Dworzec autobusowy Dworzec Lublin | fot. Miasto Lublin

Dworzec Lublin właśnie otrzymał zezwolenie na użytkowanie od Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Potwierdzono tym samym, że obiekt spełnia wszystkie wymogi prawa budowlanego i został zrealizowany zgodnie z pierwotnym projektem.

Cały czas trwają prace remontowo budowlane

W tym samym czasie trwają nadal procesy odbioru technicznego poszczególnych elementów inwestycji. Kolejnym etapem będzie przekazanie obiektu nowemu zarządcy, czyli Zarządowi Transportu Miejskiego, co planowane jest na początek grudnia. Po tym terminie ZTM będzie mogło rozpocząć prace adaptacyjne wewnątrz budynku.

Dobiega końca budowa Dworca Lublin
Dobiega końca budowa Dworca Lublin | fot. Dominik Wąsik

Pierwsze kursy na dworcu już na początku roku

Pierwsze autobusy odjadą z Dworca Lublin z początkiem roku, a w połowie stycznia planowane są Dni Otwarte z atrakcjami dla mieszkanek i mieszkańców.

Nowy Dworzec Metropolitalny to najważniejszy komponent projektu Zintegrowane Centrum Komunikacyjne dla Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego

Dworzec metropolitalny - perony
Dworzec metropolitalny – perony | fot. Miasto Lublin

. Projekt ten otrzymuje wsparcie finansowe z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość inwestycji wynosi prawie 340 mln złotych, a niemal 194 mln złotych pochodzi z dofinansowania udzielonego przez fundusze europejskie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.