Zapadła decyzja. Zburzą dawny biurowiec Urzędu Miasta Lublin przy Ogrodzie Saskim. Co w jego miejsce?

Biurowiec Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 20
Biurowiec Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 20 | fot. Dominik Wąsik

Urząd Miasta Lublin szuka firmy, która podejmie się wyburzenia budynku dawnego miejskiego biurowca przy ul. Leszczyńskiego. Prace mają być wykonane jeszcze w tym roku.

Biurowiec przy Leszczyńskiego do wyburzenia

O tym, że budynek dawnego biurowca Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego, w sąsiedztwie Ogrodu Saskiego, zostanie zburzony, pisaliśmy już w ubiegłym roku. Ratusz ze względu na drastyczny wzrost kosztów zrezygnował z planu budowy w tym miejscu nowego biurowca.

Przed rozwiązaniem umowy Budimex (wyłoniony wykonawca budowy nowego biurowca – red.) zdążył przygotować projekt i pozwolenie na rozbiórkę obecnego budynku, co ratusz zamierza wykorzystać. Obecnie miasto szuka firmy, która podejmie się tego zadania.

„Stary budynek Urzędu ze względu na stan techniczny nie nadaje się do użytku, dlatego podjęto decyzję o jego rozbiórce. Aktualnie trwa postępowanie na wybór wykonawcy” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 6 miesięcy od zawarcia umowy na wykonanie rozbiórek. Miasto chce, żeby prace były wykonane jeszcze w tym roku. Czy już wiadomo, co powstanie w tym miejscu?

„Nie planujemy sprzedaży tego terenu, zaś dalsze jego przeznaczenie będzie przedmiotem analiz” – twierdzi Monika Głazik.

ZDJĘCIA

Biurowiec Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 20
Biurowiec Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 20 | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.