Żandarmeria Wojskowa zatrzymała żołnierzy. Ukradli ponad 15 tys. litrów paliwa

mms img3812899136094747917
Skradzione paliwo przez żołnierzy | fot. Żandarmeria Wojskowa

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała 18 żołnierzy podejrzanych o kradzież wojskowego paliwa. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 15 tys. litrów skradzionego paliwa.

Zatrzymani to żołnierze 2 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Mińska Mazowieckiego. Żandarmeria zatrzymała ich na podstawie art. 308 Kodeksu postępowania karnego, który pozwala na prowadzenie czynności procesowych, przeszukania lub oględzin przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa.

„Materiał dowodowy, w tym ujawnione przy zatrzymanych paliwo wojskowe, wskazuje na to, iż zatrzymani żołnierze dokonali zaboru paliwa wojskowego w ilości nie mniejszej niż piętnaście tysięcy litrów” – mówi ppłk Artur Karpienko, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej.

Żandarmeria na posesję jednego z zatrzymanych żołnierzy przyjechała z ciężkim sprzętem – koparką. Na tej działce zakopanych w ziemi bowiem było dziesięć tysiąclitrowych zbiorników z paliwem.

Nadzór nad sprawą przejęła Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.