Na zakupy tylko w rękawiczkach jednorazowych. Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki?

zakupy rękawiczki jednorazowe
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Od 2 kwietnia wszyscy klienci podczas zakupów mają obowiązek mieć jednorazowe rękawiczki. Pytanie, na kim spoczywa obowiązek ich zapewniania? Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki?

We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa w Polsce. Nowe zasady dotyczą m.in. zasad obowiązujących przy robieniu zakupów oraz ilości osób mogących jednocześnie przebywać na terenie sklepu.

Do każdego sklepu oraz każdego lokalu usługowego mogą wejść maksymalnie trzy osoby na każdą kasę w sklepie. To znaczy, że jeśli w sklepie jest pięć kas, to w jednym momencie na terenie sklepu może przebywać 15 klientów.

Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki?

Ponadto wszyscy klienci sklepów i bazarów podczas zakupów muszą mieć jednorazowe rękawiczki. To sklepy mają obowiązek zapewnić jednorazowe rękawiczki i środki dezynfekujące swoim klientom. Rozporządzenie zobowiązuje również sklepy do zapewnienia klientom płynów do dezynfekcji.

„Sklepy będą miały obowiązek zapewnienia jednorazowych rękawiczek lub środków do dezynfekcji rąk. Natomiast zalecamy, żeby również klient we własnym zakresie miał ze sobą rękawiczki. Obowiązek ten wprowadzamy od 2 kwietnia 2020 r.” – czytamy na stronie internetowej rządu.

Noszenie rękawiczek w miejscach publicznych, jak np. sklepy spożywcze zmniejsza ryzyko zakażenia koronawirusem. Należy także pamiętać, by po zdjęciu ich z dłoni umyć ręce, a w trakcie noszenia dbać o to, aby nie dotykać twarzy, zwłaszcza okolic ust, nosa i oczu.

Przypomnijmy, że w godz. 10-12 sklepy są otwarte tylko dla osób powyżej 65. roku życia. O tym więcej przeczytasz TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE:
+ Biedronka wydłuża godziny otwarcia sklepów. Przed świętami będą czynne całą dobę
+ Lidl wydłuża godziny otwarcia. Sklepy czynne nawet całą dobę



3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Niedawno zachęcano do korzystania ze swoich toreb a nie z koszyków 😀 Panie, to je Polska tego nie ogarniesz.

  2. Wczoraj zrobiono mi awanturę w stokrotce na relaksowej o to że muszę skorzystać z ich koszyka mimo, że miałem swoją siatkę i rękawiczki. Po czyjej stronie jest racja?