Lidl wydłuża godziny otwarcia. Sklepy czynne nawet całą dobę

Klienci robiący zakupy w Lidlu
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od 2 kwietnia Lidl wydłuża godziny otwarcia. Większość sklepów będzie czynna w godzinach 6:00-24:00, również w niedzielę handlową. Część sklepów będzie działać całą dobę.

W związku z nowymi obostrzeniami związanymi ze stanem epidemii oraz zwiększoną liczbą klientów w sklepach, Lidl Polska zmienia model funkcjonowania swoich obiektów. W trosce o komfortowe i bezpieczne warunki pracy oraz płynną obsługę klientów sieć wydłuża godziny pracy większości swoich sklepów. Część z nich otwarta będzie przez całą dobę.

„W związku z wprowadzonym limitem osób obecnych w obiekcie – maksymalnie trzy osoby na punkt kasowy – w salach sprzedaży Lidl Polska będzie mogło przebywać ok. 15-20 osób (limit uzależniony od liczby kas w danym obiekcie). Klienci wchodzący na teren sklepu mają obowiązek założenia jednorazowych rękawic, które są dostępne przy wejściu do obiektu” – czytamy w komunikacie Lidl Polska.

Lidl wydłuża godziny otwarcia sklepów

Od 2 kwietnia większość sklepów sieci Lidl Polska jest czynna w godzinach 6:00-24:00, również w niedzielę handlową. Ponadto w ramach dodatkowych udogodnień część sklepów będzie funkcjonować w modelu całodobowym (24 godziny) np. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni czy Poznaniu. Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia sklepów pojawią się na stronie Lidl.pl oraz w aplikacji Lidl Plus.

„Dzięki wprowadzonym dotychczas zmianom, szerokim alejkom sklepowym i dużej powierzchni sali sprzedaży obiektów Lidl Polska oraz małą liczbą osób w sklepach, dokonywanie zakupów przez klientów jest bezpieczne oraz komfortowe. Z kolei szeroka oferta produktów spożywczych i przemysłowych pozwoli każdemu przygotować się na nadchodzące Święta Wielkanocne” – czytamy w komunikacie.

Przedstawiciele Lidla podkreślają, że Klienci odwiedzający sklepy sieci powinni pamiętać o pozostałych środkach ostrożności. Przy taśmie w strefie wypakowywania zakupów przy kasach fiskalnych („strefa X”) powinna przebywać wyłącznie jedna osoba, a pozostali klienci stojący w kolejce powinni pamiętać o zachowaniu 2 metrów odległości między sobą. W sklepach zamieszczone są oznaczenia poziome i pionowe, które pomogą klientom zachować bezpieczną odległość między sobą.

CZYTAJ TAKŻE: Biedronka wydłuża godziny otwarcia sklepów. Przed świętami będą czynne całą dobę

+ Kaufland wydłuża godziny pracy swoich sklepów. Niektóre markety czynne całą dobę

strefa x koronawirus kolejka zakupy klient lidl polska
Strefa X w kolejce do kasy w Lidlu | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.