PILNE! Sklepy w godz. 10-12 obsłużą tylko osoby starsze

biedronka zakupy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Kolejne rządowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa dotyczą znaczącego ograniczenie liczby osób, które będą mogły przebywać w sklepach, aptekach i drogeriach.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej we wtorek 31 marca 2020 r. zapowiedział wprowadzenie kolejnych regulacji w walce z koronawirusem. Jednym z nowych ograniczeń jest limit osób przebywających w sklepie (max. 3 osoby w jednej kasie). Jeżeli jest 5 kas, to w sklepie może przebywać 15 osób. W urzędach pocztowych, ze względu na większe ściśnięcie powierzchni, ten limit to 2 osoby na jedno okienko.

Natomiast wszystkie sklepy w godzinach 10-12 obsłużą jedynie osoby starsze. – „Sklepy spożywcze, drogerie czy apteki – od 10 do 12 są otwarte tylko dla osób powyżej 65. roku życia. Chcemy poprzez te regulacje doprowadzić do zmniejszenia stykania się osób starszych z nosicielami koronawirusa” – mówi premier Mateusz Morawiecki.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.