Zabrakło 400 metrów by ukończyć maraton. Dyrektor przeprasza i składa deklarację

6 maraton lubelski
Maraton Lubelski | fot. Maraton Lubelski

Błąd ludzki był przyczyną niezakwalifikowania biegu 6. Maratonu Lubelskiego, jako pełnoprawnego maratonu. Zabrakło niewiele, bo około 400 metrów.

Mowa tu o niedzielnym biegu organizowanym przez Fundację Rozwoju Sportu. Maratończycy punktualnie o godz. 9.00 wystartowali ze Stadionu Lekkoatletycznego przy Al. Zygmuntowskich. Mieli do pokonania dystans 42 195 metrów, lecz jak się okazało przebiegli o 400 metrów mniej, przez co, nie można zaliczyć tego biegu do pełnoprawnego maratonu.

Kto zawinił?

Błąd ludzki na pierwszym kilometrze spowodował, że uczestnicy biegu nie przebiegli atestowanej trasy. Zawodnicy pokonali dystans o ok. 400 metrów krótszy niż zakładano. W związku z tą pomyłką wyniki osiągnięte w niedzielę nie mogą być zaliczane jako oficjalne rekordy życiowe – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Piotra Kitlińskiego, dyrektora Maratonu Lubelskiego.

Biegacze po wystartowaniu ze stadionu powinni pobiec w kierunku ronda Lubelskiego Lipca ’80, tak jednak się nie stało. Biegacze na rozwidleniu dróg pobiegli przez Al. Piłsudskiego w kierunku ul. Kunickiego, skracając sobie trasę o około 400 metrów.

Przepraszam za zaistniałą sytuację. Praca i wysiłek wielu osób: zarówno biegaczy, jak i organizatorów niestety zostały umniejszone o rezultaty, ale mam nadzieją, że nie o atmosferę i nawiązane przyjaźnie – przeprasza Piotr Kitliński i oferuje uczestnikom przyszłorocznego Maratonu Lubelskiego zniżkę na pakiet.

Będzie „pokuta”

Dyrektor lubelskiego maratonu postanowił zadać sobie „pokutę” i przebiec trasę 6. Maratonu Lubelskiego w najbliższy poniedziałek, 21 maja o godz. 12.00.

– Kto chciałby mi towarzyszyć (nawet we fragmentach) serdecznie zapraszam. Będę biegł bez zabezpieczenia przez odpowiednie służby, a wiec chodnikami i ścieżkami rowerowymi, którymi prowadziła trasa biegu – dodaje Kitliński.

W niedzielnych zawodach biegowych wzięło udział blisko 2 tysiące osób.

trasa punkty
Trasa 6. Maratonu Lubelskiego

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.