Za wodę i ścieki bez zmian. Wody Polskie odrzuciły nową taryfę MPWiK Lublin

woda zlew odplyw kran
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Wody Polskie odrzuciły trzyletni wniosek taryfowy MPWiK Lublin. Obecna taryfa wygasła 1 czerwca. W tej sytuacji mieszkańcy Lublina za wodę i ścieki na razie płacić będą według dotychczasowych stawek.

Wody Polskie ponownie nie zaakceptowały taryfy MPWiK

Pod koniec kwietnia miejska spółka MPWiK Lublin złożyła nowy, trzyletni plan taryfowy (patrz TUTAJ). Zgodnie z ustawą, regulator ma 45 dni na weryfikację wniosku i zatwierdzenie taryfy. We wtorek miejskie wodociągi otrzymały decyzję wydaną przez PGW „Wody Polskie” o odmowie zatwierdzenia taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków dla Lublina na okres trzech lat.

„Złożony projekt taryfy był w pełni uzasadniony zoptymalizowanymi kosztami ponoszonymi przez Spółkę i chronił interesy mieszkańców Lublina. Gdyby zaproponowana przez nas Taryfa została zatwierdzona, Lublin wciąż pozostałby miastem o najniższym poziomie cen za wodę i ścieki w grupie dużych miast w kraju” – wyjaśnia Magdalena Bożko, rzeczniczka prasowa MPWiK Lublin.

W tej sytuacji mieszkańcy Lublina za wodę i ścieki płacić będą nadal według stawek obowiązujących do końca maja. – „Na przedłożenie poprawionego projektu taryfy mamy 30 dni. Zrobimy to w możliwie najkrótszym czasie” – zapowiada Bożko.

Przypomnijmy, że jest to już drugi wniosek MPWiK odrzucony przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie. Za pierwszym razem miejska spółka chciała podnieść opłatę za wodę i ścieki z obecnych 8,91 zł na 10,03 zł w pierwszym roku obowiązywania oferty, 10,70 zł w drugim roku oraz 10,76 zł w trzecim. Wody Polskie uznały to za „nieuzasadniony wzrost cen” i odrzuciły zaproponowaną taryfę.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przez partykularny interes polityczny przedstawicieli Wody Polskie, nasz lubelski MPWiK nie będzie miał zgromadzonych środków na remonty i inwestycje. To hucpa polityczna obliczona na zblokowanie inwestycji i remontów w Lublinie.