Nowe opłaty za wodę i ścieki z opóźnieniem. MPWiK czeka na zatwierdzenie taryfy

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Od 2 czerwca miała obowiązywać nowa taryfa za wodę i ścieki w Lublinie. Już wiadomo, że ten termin jest nieaktualny, ponieważ Wody Polskie jeszcze nie zatwierdziły nowych opłat od MPWiK.

Nowe opłaty za wodę i ścieki w Lublinie

Według zaproponowanej taryfy przez MPWiK, cena metra sześciennego wody i ścieków ma wzrosnąć z 8,91 zł do 9,72 zł, czyli o 9,7 proc. Od 2022 r. opłata za wodę i ścieki wzrosłaby do 10,38 zł, a od 2023 r. do 10,46 zł. Wszystkie podane kwoty są brutto, czyli z podatkiem.

Nowa taryfa miała zacząć obowiązywać od 2 czerwca 2021 r., lecz Wody Polskie nie zatwierdziły jeszcze przesłanej przez MPWiK taryfy. O nowej taryfie pisaliśmy w tym materiale: Zapłacimy więcej za wodę i ścieki. Nowa taryfa zacznie obowiązywać od czerwca

„Nadal obowiązuje stara taryfa aż do momentu zatwierdzenia nowej taryfy i jej wejścia w życie. Trwa procedura mająca na celu zatwierdzenie nowej taryfy, której projekt złożony przez MPWiK jest analizowany przez Wody Polskie” – mówi Magdalena Bożko, rzecznik prasowy MPWiK.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.