Zapłacimy więcej za wodę i ścieki. Nowa taryfa zacznie obowiązywać od czerwca

woda zlew odplyw kran
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie przesłało do zatwierdzenia nową taryfę za wodę i ścieki, która w razie akceptacji zacznie obowiązywać od czerwca.

Podwyżka cen wody i ścieków w Lublinie

Obecnie mieszkańcy Lublina płacą za metr sześcienny wody 3,72 zł, a za odprowadzenie takiej samej ilości ścieków 5,19 zł. Stawka wysokości 8,91 zł brutto obowiązuje jedynie do końca maja, dlatego MPWiK przygotował nową taryfę, którą przesłał do zatwierdzenia do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie.

„Zaproponowany przez nas nowy projekt taryfy jest w pełni uzasadniony zoptymalizowanymi kosztami ponoszonymi przez spółkę. Lublin po zatwierdzeniu i wejściu w życie nowej taryfy, wciąż pozostanie miastem o najniższym poziomie cen za wodę i ścieki w kraju” – mówi Sławomir Matyjaszczyk, prezes MPWiK w Lublinie.

Według nowej taryfy cena metra sześciennego wody i ścieków od czerwca 2021 r. miałaby wzrosnąć z 8,91 zł do 9,72 zł, czyli o 9,7 proc. Od czerwca 2022 r. opłata za wodę i ścieki wzrosłaby do 10,38 zł, a od czerwca 2023 r. do 10,46 zł. Wszystkie podane kwoty są brutto, czyli z podatkiem.

Przypomnimy, że od 1 lipca 2021 r. w Lublinie zdrożeją opłaty wywozu śmieci. Wynika to ze zmiany systemu naliczania opłat, który wymusiła Prokuratura Rejonowa Lublin – Południe. Stawka będzie zależna od ilości mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość. Szczegóły: Podwyżka opłat za śmieci w Lublinie. Nowe stawki za odpady od lipca 2021

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.