Za chwilę koniec z godzinami dla seniorów w sklepach. Kiedy seniorzy zrobią zakupy?

biedronka zakupy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Godziny dla seniorów w sklepach wkrótce zostaną zlikwidowane. Osoby starsze nie zrobią już zakupów w dedykowanych im godzinach.

Godziny dla seniorów w sklepach to dedykowany czas na zrobienie zakupów dla osób powyżej 65. roku życia. Początkowo godziny dla seniorów obowiązywały we wszystkie dni tygodnia. Rząd postanowił wprowadzić zmiany w godzinach dla seniorów.

Od 20 kwietnia zmieniono zasady ich działania. Obecnie obowiązują one w godzinach 10-12, ale tylko od poniedziałku do piątku. W weekendy sklepy są zwolnione z tego obowiązku.

Koniec godzin dla seniorów

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w rozmowie z portalem WNP.pl zapowiedziała, że od 4 maja zlikwidowane zostaną specjalne godziny dla seniorów w sklepach.

Kolejny etap odmrażania gospodarki

W środę rząd przedstawił odmrażania gospodarki. Po majówce otwarte zostaną galerie handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Otwarte mają zostać także żłobki i przedszkola.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Osoby 65+ i tak codziennie chodzą do sklepow,banków itp nawet przed i po dla nich przeznaczonych godzinach(są też i wyjątki bo niektóre osoby, które chodzą w tych wyznaczonych godzinach ale to jest jakiś odsetek procenta obywateli 65+).wiec wprowadzenie tych godzin to nie było w ogole więc sensu.