Kiedy będą otwarte galerie handlowe? Rząd podał dokładną datę!

Tarasy Zamkowe w Lublinie 7
Black Weekend w Tarasach Zamkowych | mat. prasowe

Galerie handlowe wkrótce zostaną otwarte. Rząd kontynuuje odmrażanie gospodarki. Padła oficjalna data otwarcia galerii handlowych w Polsce.

Otwarcie galerii handlowych od 4 maja

Od 4 maja zostaną otwarte galerie handlowej. Sklepy w centrach handlowych będą funkcjonowały w ścisłym reżimie sanitarnym. W sklepach będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób. Nadal nieczynne będą food courty, czyli miejsca w galeriach handlowych z restauracjami.

Na 15 m2 sklepu w galerii handlowej w jednym czasie będzie mogła przebywać 1 osoba (z wyłączeniem korytarzy). Jeżeli sklep ma 150 m2, będzie mogło w nim przebywać maksymalnie 10 osób.

„4 maja będą mogły być otwarte galerie handlowe. W podobnym reżimie obostrzeń jak w mniejszych sklepie – na 15 mkw może przebywać tylko jedna osoba. Wypracowaliśmy te rozwiązania z podmiotami prowadzącymi galerie handlowe” – mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Od 4 maja otwarte zostaną też hotele i miejsca noclegowe. – „Od 4 maja otwieramy hotele i miejsca hotelowe. Ta data jest celowa, byśmy nie korzystali z tej możliwości w czasie majówki. Majówka to czas wolny, ale nie czas wolny od ostrożności” – dodaje Morawiecki.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.