Wzrasta poziom wód w rzekach. Gdzie może być groźnie? Ostrzeżenie hydrologiczne

DSC05159
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Przez najbliższą dobę mogą niebezpiecznie przybrać rzeki na terenie województwa lubelskiego. Wszystko przez prognozowane opady deszczu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla województwa lubelskiego. W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu na wzrosnąć poziom wód w rzekach.

Hydrolodzy ostrzegają, że w zlewniach Wieprza oraz Bugu po Krzyczew spodziewane są wzrosty poziomy wody w strefie stanów średnich i do strefy stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Zagrożenie jest przewidywane do środy do godz. 12.00.

Zobacz dzisiejszy krajobraz po przejściu trąby powietrznej przez powiat lubelski – Ogromne straty po przejściu trąby powietrznej. Najgorzej jest w Stasinie i Palikijach

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.