Wystawa „inHUMAN” Pawła Bogumiła od 1 marca w CSK

Wystawa fotografii Pawła Bogumiła InHuman
fot. Materiał organizatora

Od piątku 1 marca miłośników fotografii CSK zaprasza szczególnie do Cichych Kątów i oglądania ekspozycji „inHUMAN”, ukazującej cykl fotografii Pawła Bogumiła.

Wystawa fotografii Pawła Bogumiła

Punktem wyjścia cyklu inHUMAN jest spotkanie. Wystawa fotografii Pawła Bogumiła nosi przewrotny tytuł „inHUMAN”. Ta gra słów doskonale oddaje skrajne emocje, których doświadczamy, patrząc na 40 czarno-białych fotografii małp, które artysta sportretował przez kraty i szyby europejskich ogrodów zoologicznych.

Niektóre fotografie budzą podświadomy lęk przed potężnymi zwierzętami – inne powodują, że zastanawiamy się, o czym myśli osoba na zdjęciu. Podświadomie zapominamy, że patrzymy na zwierzę. Portrety Bogumiła, wykonane z niemałym kunsztem fotograficznym, powodują, że włosy na naszych karkach się jeżą.

Paweł Bogumił

Ur. 1984. Absolwent studium fotograficznego Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie. Dyplom, który wykonał pod kierunkiem Mikołaja Grynberga i Pawła Żaka, obronił w 2014 roku. Jego fotografie prezentowane były między innymi na „Lens Culture”, „Future Shot” oraz na łamach magazynów „Cles”, „Geo” i „Geo Saison”.

Projekt „inHUMAN” znalazł się w finale konkursu „Earth 15” organizowanego przez „Lens Culture”. Oprócz tego Paweł Bogumił za cykle „inHUMAN” i „Floral Sketches” otrzymał nagrodę i wyróżnienie w konkursie International Photography Awards 2015.

Wystawa czynna: 1 MAR – 26 MAJA | 8.00-21.00 | Ciche Kąty, Poziom +1. | Wstęp bezpłatny

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.