Wykryli ponad 10 tys. paczek nielegalnych papierosów pod wagonami

Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Fot. Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i lubelskiej Służby Celno-Skarbowej wykryli blisko 10,4 tys. paczek papierosów w wagonach składu towarowego na przejściu kolejowym w Terespolu.

Udaremnienie przemytu

Wynikiem wspólnych działań prowadzonych przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu oraz lubelskiej Służby Celno-Skarbowej było udaremnienie przemytu dużej ilości nielegalnych papierosów. Kontrabanda ukryta była w ramach podwozi wagonów składu towarowego. Pociąg jechał z Brześcia do Małaszewicz.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Fot. Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Czytaj również:

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 10,4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ich wartość rynkowa to ok. 160 tys. zł.

Od początku bieżącego roku Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o łącznej wartości ponad 11 mln zł.

Czy takie działania zniechęcą przemytników do kolejnych prób przemytu?
Dodaj swój komentarz anonimowo

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.