Wyjazd do Włoch to dla nich wielka szansa. Brakuje niewielkiej kwoty do osiągnięcia celu

Uczennice z Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie mają szansę reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata Młodych Cukierników we Włoszech. Aby się tak stało potrzeba jest kwota 50 tysięcy złotych.

 

Agata Wolfram i Renata Buczek z Technikum Przemysłu Spożywczego pod kierownictwem pana Tomasza Machonia nauczyciela praktycznej nauki zawodu i mistrza cukiernictwa będą reprezentować Polskę współzawodnicząc w gronie dziesięciu najlepszych drużyn świata. Drużyna z Lublina po raz pierwszy zakwalifikowała się do udziału w mistrzostwach świata.

 

Jednak, aby udział był możliwy potrzebna jest kwota 50 000 zł, która obejmuje wpisowe, dojazd, zakwaterowanie w Rimini we Włoszech, surowce i materiały cukiernicze, przesyłkę sprzętu cukierniczego, stroje dla drużyny, przygotowanie do mistrzostw, szkolenia w profesjonalnych firmach cukierniczych, materiały promocyjne.

 

Udało uzbierać się 41 000 złotych, lecz nadal brakuje 9 000 złotych, a czasu jest coraz mniej. Nasza reprezentacja wyjeżdża do Włoch już we wtorek, więc na osiągnięcie wymaganej kwoty pozostało już nie wiele czasu.

 

– Brakująca kwota pokryje połowę transportu, który Miasto Lublin w połowie sfinansował oraz tłumacza dla naszej drużyny – informuje Tomasza Machonia.

 

Puchar Świata Młodych Cukierników w Rimini (Włochy) odbędzie się już 20-21 stycznia.

 

Uczestniczki można wesprzeć dokonując wpłaty na konto Cechu Rzemiosł Spożywczych w Lublinie: 67 1060 0076 0000 3200 0133 7517 z dopiskiem: „DLA TOMASZA I UCZENNIC”.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.