Wyburzą dwa budynki szpitala SPSK1 w centrum Lublina. Ich miejsce zajmie plac z zielenią

Wyburzą dwa budynki szpitala SPSK1 przy ul. Staszica
Wyburzą dwa budynki szpitala SPSK1 przy ul. Staszica | fot. Dominik Wąsik

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie przygotowuje się do wyburzenia dwóch budynków przy ul. Staszica. Prace będą wiązały się z utrudnieniami w bezpośrednim sąsiedztwie placówki.

Zrównają z ziemią dawne budynki szpitala

Chodzi o budynki szpitalne SPSK1 przy ul. Staszica 16, w których jeszcze do niedawna mieściła się m.in. Izba Przyjęć. Ich wyburzenie jest związane z realizacją ostatniego etapu przebudowy i rozbudowy szpitala. W pierwszej kolejności zburzona zostanie część dłuższa i niższa biegnąca wzdłuż ul. Staszica, potem część krótsza i wyższa prowadząca do szpitalnego dziedzińca.

W czasie realizowanych prac na ul. Staszica będą występować utrudnienia w ruchu. Ponadto w jednostkach położonych w kompleksie budynków przy Staszica 16 wprowadzone zostaną ograniczenia odwiedzin pacjentów.

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu nastąpi w terminach:

  • od 10 października (poniedziałek) od godz. 6.00 – zamknięcie jednego pasa ul. Staszica oraz chodnika;
  • od 14 października (piątek) od godz. 6.00 – zamknięcie całej szerokości ul. Staszica oraz chodnika;
  • od 15 października (sobota) od godz. 23.30 – zamknięcie chodnika i części szerokości jednego pasa ruchu.

Ponadto:

  • wjazd do Izby Przyjęć przy ul. Staszica 11 tylko od ul. Radziwiłłowskiej;
  • w tych dniach nie funkcjonują następujące jednostki Szpitala: Izby Przyjęć – Ogólna, Chorób Zakaźnych i Położniczo – Ginekologiczna, Zakład Endoskopii (w zakresie pacjentów ambulatoryjnych), Poradnia Hepatologiczna;
  • odwołuje się odwiedziny u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich jednostkach Szpitala położonych przy ul. Staszica 16 w dniach 14-15 października.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest od 28 listopada.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.