Wspaniałe zakończenie mistrzostw: dwa medale dla AZS-u UMCS Lublin

lekkoatletyka

Ostatni dzień Mistrzostw Polski U18 był najlepszym dla lekkoatletów AZS-u UMCS Lublin. Zawodnicy z Lublina zakończyli rywalizację z dwoma medalami i wieloma rekordami życiowymi.

Laura Wiesztort i sukcesy indywidualne

Ogromne nadzieje medalowe wiązano z Laurą Wiesztort i trzeba przyznać, że nie zawiodła. Została wicemistrzynią Polski w siedmioboju, osiągając piąty wynik w historii Polski U18 (5323 PB). Od złotego medalu dzieliło ją jedynie 31 punktów.

Laura zdominowała rywalizację na 800 metrów (2:21.91 PB), zajęła drugie miejsce na 200 metrów (25.49) oraz trzecie na 100 metrów przez płotki (14.10). Wykazała się również świetną formą w rzucie oszczepem (38.26 PB) i skoku wzwyż (1.68). Najmniej punktów zdobyła w pchnięciu kulą (11.25) i skoku w dal (5.30).

Sztafety i inne wyniki

Drugi medal dla Lublina zdobyła sztafeta kobiet 4×400 metrów, w skład której wchodziły Monika Ostrowska, Aleksandra Kuna, Sandra Brzyska i Iga Piotrowska. Po niesamowitej walce sięgnęły po brąz (3:57.19 SB). Męska sztafeta złożona z Kacpra Widza, Jakuba Orzędowskiego, Piotra Wojtaszka i Stefana Mendla zajęła siódme miejsce (3:27.05).

Występy innych lekkoatletów

Patryk Radwan, wskazywany jako jeden z faworytów do podium, wystartował na 100 metrów (10.98), zakwalifikował się do finału B, ale nie pojawił się na bieżni. Stefan Mendel i Jakub Orzędowski dotarli do finałów B na 400 metrów, bijąc rekordy życiowe — Mendel był czwarty (50.25 PB), a Orzędowski szósty (50.57). Iga Piotrowska wygrała finał B na 400 metrów przez płotki (65.09 PB).