Wracają kursy pociągów na trasie Lublin – Puławy. Kolej apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od 15 grudnia planowane jest wznowienie ruchu pociągów na odcinku między Lublinem a Dęblinem. Kolejarze proszą o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

Od piątku 6 grudnia rozpoczną się zapoznawcze jazdy pociągów PKP Intercity oraz Przewozów Regionalnych na odcinku Puławy Miasto – Lublin na linii Warszawa – Lublin. Pociągi służbowe będą przejeżdżały trasę Dęblin-Lublin i Lublin-Dęblin.

Przypomnijmy, że od 15 grudnia planowe są już kursy zgodne z dostępnym rozkładem jazdy. Czytaj więcej: Wznowienie ruchu kolejowego Lublin – Puławy – Warszawa opóźnione

Aby przypomnieć o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych na linii Puławy – Lublin, PKP Polskie Linie Kolejowe przekazały do sąsiadujących z trasą urzędów miast i parafii informację skierowaną do mieszkańców.

Kolejarze proszą o zachowanie szczególnej ostrożności na przejściach dla pieszych i przejazdach kolejowo-drogowych na linii, na która wracają pociągi.

Na linii kolejowej znajdują się przejazdy zabezpieczone rogatkami, sygnalizacja świetlną lub znakami. W celu zwrócenia szczególnej uwagi pieszych i kierowców na bezpieczeństwo, na przejazdach kolejowo-drogowych zabezpieczonych znakami ustawiono dodatkowe informacje” – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Oprócz znaku STOP i krzyża św. Andrzeja są żółte tablice z napisem „UWAGA WZNOWIONO RUCH POCIĄGÓW”.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A gdzie pociągi Lublin -Katowice ? Od kilku lat nie ma bezpośredniego połączenia tak samo do Krakowa…wstyd!