Wznowienie ruchu kolejowego Lublin – Puławy – Warszawa opóźnione

dworzec pkp lublin pociąg
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Do połowy grudnia utrzymana zostaje dotychczasowa organizacja komunikacji na linii Lublin – Puławy Miasto. Wykonawcy kończą prace przy montażu i testowaniu nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Przypomnijmy, że w połowie października PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiedziały wznowienie po ponad dwuletniej przerwie pociągów PKP Intercity na odcinku Warszawa – Dęblin – Puławy – Nałęczów – Lublin. Pierwszy pociąg miał przejechać zmodernizowaną trasą w czwartek 14 listopada.

Powrót pociągów opóźniony

PKP PLK poinformowały, że do 14 grudnia utrzymana będzie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Puławy Miasto – Lublin.

Wykonawcy kończą jeszcze montaż nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Do wznowienia ruchu konieczne są także testy. Po nich będą jazdy próbne, następnie wznowiony zostanie rozkładowy ruch pociągów po jednym torze od stacji Puławy Miasto do stacji Lublin. Przywrócone będą bezpośrednie połączenia pomiędzy Warszawą a Lublinem” – czytamy w komunikacie spółki.

Na 50-kilometrowym odcinku między Puławami a Lublinem wybudowany został już nowy tor, na którym zamontowano 56 nowych rozjazdów. Po wznowieniu ruchu pociągów roboty będą kontynuowane na drugim torze. Prace między Puławami a Lublinem zakończą się w 2020 roku.

Modernizacja linii nr 7 Lublin – Warszawa jest jednym z największych projektów w Krajowym Programie Kolejowym. Po zakończeniu inwestycji czas przejazdu najszybszego pociągu między stolicami Mazowsza i Lubelszczyzny skróci się do około 1h 30 min. Pociągi pojadą z prędkością do 160 km/h. Prace zostaną zrealizowane do 2022 roku.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.