Wracają KULturalia 2022. Przed nami dwa dni koncertów. Wiemy, kto wystąpi i ile kosztują bilety

Beata Piskorska, prorektor KUL ds. studentów, doktorantów i rozwoju, o KULturaliach 2022
Beata Piskorska, prorektor KUL ds. studentów, doktorantów i rozwoju, o KULturaliach 2022 | fot. KUL

Juwenalia, Kozienalia, Medykalia, Feliniada – te imprezy organizowane w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej nie odbędą się w maju. W połowie maja odbędzie się natomiast impreza organizowana przez Katolicki Uniwersytet Lubelski – KULturalia 2022.

KULturalia Lublin 2022

Święto studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wraca po dwuletniej przerwie. Tegoroczne Dni Kultury Studenckiej – KULturalia 2022 odbędą się w dniach 13-14 maja. Na dziedzińcu KUL wystąpią: Ania Dąbrowska, Daria Zawiałow, Piotr Cugowski oraz zespół IRA.

Ważną zmianą jest wstęp na koncerty, który nie będzie darmowy. Cena biletu na wszystkie wydarzenia każdego dnia wynosi dla studentów 50 zł, dla innych osób 70 zł. Część dochodu z biletów będzie przeznaczona na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Bilety można nabyć na portalu kupbilecik.pl lub w siedzibie Uczelnianego Samorządu Studentów KUL.

„KULturalia 2022, które już od wielu lat charakteryzują się wysokim poziomem kultury studenckiej, w tym roku odbędą się pod hasłem Solidarni z Ukrainą. Wydarzenia z jednej strony mają służyć wsparciu Ukrainy i jej obywateli, a z drugiej strony integrować społeczność akademicką naszego uniwersytetu z zachowaniem otwartości na wszystkie lubelskie uczelnie” – powiedziała prorektor KUL ds. studentów, doktorantów i rozwoju dr hab. Beata Piskorska.

Władze uczelni zdecydowały o mniejszej skali tegorocznych KULturaliów ze względów bezpieczeństwa związanych z sytuacją za wschodnią granicą Polski. Przypomnijmy, że władze Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Przyrodniczego zdecydowały, że nie zorganizują w maju koncertów dla studentów.

Zobacz także: Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2022 nie odbędą się w maju: Juwenalia, Kozienalia, Medykalia, Feliniada

Organizatorzy zaplanowali dwa dni koncertowe – 13 maja wystąpi Ania Dąbrowska oraz Daria Zawiałow, 14 maja odbędzie się koncert Piotra Cugowskiego oraz zespołu IRA. Podczas drugiego dnia koncertu planuje się przedstawienie filmu, który podsumowuje dotychczasowe wsparcie KUL dla Ukrainy.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Święty pomysł jak odebrać odpoczynek dla wolontariuszy, uchodźców i wszystkich sąsiadów KUL, którzy chcąc nie chcąc pracują ostatnio więcej, bo przecież wszyscy pracują na ważniejsze sprawy niż koncerty.
  Może ktoś pomyślałby I zorganizował z naszych podatków jakieś szkolenia w razie w, tudzież”z”, spotkania z uchodźcami i wymianę doświadczeń: pt gdzie uciekać, jak przygotować się, a także dla gości jak poradzić sobie w systemie, w którym trzeba sobie radzić samemu oraz z najbliższymi…
  Skoro wstęp był zawsze Free, to mogliby cały dochód dać na wsparcie Ukrainy, a dadzą pewnie 10%, zaś koszty organizacji wkleją na fakturę jako pomoc charytatywna i jeszcze wezmą dofinansowanie z budżetu na pranie szmalu.
  Dwóch z tych profesorów jest moimi sąsiadami: jeden z powołania drugi tłusty i z zamiłowaniem do imprez z dziewczynami z agencji. Utrzymujmy ich dalej, to będzie jak w urzędach, że to my jesteśmy służbą i Bożą i cywilną 🙂
  Tfu…szczerze mam dosyć tych zakłamanych szumowin, a pewnie wiem tylko połowę albo i to nie.

  Pozdrawiam wszystkich i życzę deszczowo-burzowej pogody na kulturaliach.

 2. Co Ty koziołek tam mamroczesz? Dlaczego mają w ogóle cokolwiek oddawać? Juwenalia powinny odbyć się normalnie wszystkie. Wojna jest tam, a nie tu. Jak będzie u nas to Niemcy nie zrezygnują że swoich festiwali

 3. Płatna impreza? Powaliło was, studenci na piwo nie mają już,a inni na paliwo. Płoń Lublinie bo tu już nic nie będzie dobrego…

 4. 50 zł. mają płacić studenci za udział w swoim święcie? 😀 nie no, grubo. Kpina w żywe oczy, o tych 70 zł. dla tych, którzy studentami nie są już nawet nie chce się rozpisywać. Organizatorzy, żenada, upadliście tak nisko, że już niżej się nie da. Swoją drogą ciekawy jestem jaką frekwencje uzyskanie, chętnie podjadę zerknąć, to może być nawet śmieszne.

 5. Najlepiej dla ludzi jak pan Koziołek lubelski żeby Lublin albo polska zmieniła się w Iran gdzie ludzie można zamknąć za uśmiech w miejscu publicznym . Wtedy będziesz szczęśliwy .