Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2022 nie odbędą się w maju: Juwenalia, Kozienalia, Medykalia, Feliniada

GERHAND Kozienalia 23

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2022 nie odbędą się w tradycyjnej formie w maju z powodu wojny na Ukrainie – poinformował we wtorek Związek Uczelni Lubelskich. Impreza ma zostać przełożona na inny termin.

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2022 odwołane

„W imieniu akademickiej społeczności Lublina i Związku Uczelni Lubelskich zrzeszającym Politechnikę Lubelską, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, informujemy, że Lubelskie Dni Kultury Studenckiej w tradycyjnej formie w maju bieżącego roku nie odbędą się. W tym czasie planowane są na mniejszą skalę wydarzenia kulturalne i sportowe” – czytamy w komunikacie Związku Uczelni Lubelskich.

Jak wyjaśniono, powodem decyzji jest trwająca wojna na Ukrainie. „Trwa wojna na Ukrainie, każdego dnia z niepokojem obserwujemy dramatyczną sytuację u naszych wschodnich sąsiadów. Dlatego w geście solidarności oraz z szacunku do ukraińskich studentów i ich rodzin przekładamy organizację masowych imprez odbywających się w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej” – podkreślono w oświadczeniu.

Ich termin i formuła ma zostać skonsultowana z przedstawicielami samorządów studenckich poszczególnych uczelni, a organizacja wydarzenia powierzona będzie specjalnej grupie roboczej, w skład której zostaną włączeni także przedstawiciele gminy Lublin.

Pod komunikatem podpisali się rektorzy czterech uczelni w Lublinie: Politechniki Lubelskiej (Juwenalia), Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (Kozienalia), Uniwersytetu Medycznego (Medykalia) oraz Uniwersytetu Przyrodniczego (Feliniada).

Zobacz także: Juwenalia Lublin 2022. Rektor Politechniki Lubelskiej podjął decyzję w sprawie tegorocznych juwenaliów

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Kluby jeszcze niech pozamykają i restauracje bo nie wypada czuć się dobrze w czasie wojny. Płaczmy, lamentujmy i wprowadzajmy więcej złego nastroju w społeczeństwie. Brawo

 2. Bezsens, wszyscy mamy przywdziać urzędowo żałobę? Najpierw niszczenie biznesów przez idiotyczne lockdowny, a teraz wprowadzanie wiecznej żałoby przez wojnę. Młodzi ludzie i tak będą imprezować i to wcale nie oznacza, że nie współczują Ukraińcom. Może jeszcze wesel zabrońcie?

 3. W naszym kraju, NASI studenci już się w ogóle nie liczą, lada moment Polacy też przestaną być brani pod uwagę bo ukrainćy wszystko zagarniają. Najlepiej to zostańmy w domach tak jeszcze przez 15 lat żeby zdążyli się spakować i odbudować swój kraj, wtedy będziemy mogli dopiero wrócić do normalnego funkcjonowania.

 4. Więc uważasz, że impreza na kilka lub kilkanaście tysięcy osób poprawi nam wszystkim nastroje? Kiedy blisko nas są ludzie, którzy przeżywają traumę? Zapraszam na dworzec PKS lub PKP na dyżur jako wolontariusz, wtedy porozmawiamy. Ciekawe jaki będziesz miał humor, kiedy z bliska zobaczysz cierpienie innych. Imprezę zawsze można przełożyć, bólu i rozpaczy niestety nie… Smucą mnie takie wpisy. Zero empatii, tylko patrzenie przez pryzmat swoich zachcianek. Brawo władze lubelskich uczelni! Trzeba dużo odwagi, aby podejmować niepopularne decyzje.

 5. Żałosna próba zebrania poklasku od niewiadoma kogo. Zamiast dać wszystkim chwilę wytchnienia, również dla ludzi z Ukrainy, gdzie w formie zabawy, to próbujecie uderzać w pompatyczne tony. Z drugiej stroju nikomu nie przeszkadzały syreny alarmowe z okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej – to było w porządku, tak?

 6. Daliby ludziom odskocznię, chwilę wytchnienia, przecież całe miasto tym co roku żyje, szczególnie po covidzie, ale nie…
  Bo jak za granicą jest wojna to u nas ma być żałoba, chociaż jako kraj pomagamy ponad własne możliwości finansowe prawie drugi miesiąc.

 7. W 2019 roku jak były Juwenalia i Kozienalia to w marcu były już informacje jakie zespoły wystąpią, plakaty i terminarze o majowej imprezie studenckiej. Wygląda na to że nikt po prostu nic nie szykował, a nie nagle odwołał.

 8. Debile, najpierw odwoływali przez Covid teraz wojna…. Szukają pretekstu żeby zaoszczędzić grosza… Na premie dla rektorów

 9. a KUL jakoś może organizować koncerty, fakt biletowane ale dochody przekażą na pomoc dla Ukrainy, podwójne korzyści bo ludzie się pobawią a i pieniądze się przydadzą. Ciężkie czasy zawsze były i będą, szukanie wymówek aby zaoszczędzić trochę kasy jest beznadziejne.

 10. Żenada. Takie działanie doprowadzi jedynie do antagonizowania społeczeństw

 11. Boże święty co to ma do rzeczy wszyscy czekaliśmy na juwenalia ale nie bo wojna fakt jest wojna ALE NIE U NAS !! Wojna jak wojna ale nie wszyscy maja płakać w poduszkę tylko nie którzy chcą się bawić wakacje idę i ja nie mam ochoty się przejmować wojna tylko odpoczywać i się bawić wiec ogarnijcie się z ta wojna i dajcie innym ludziom żyć 😉