Juwenalia Lublin 2022. Rektor Politechniki Lubelskiej podjął decyzję w sprawie tegorocznych juwenaliów

GERHAND Juwenalia 3 1

Zapadła decyzja, na którą czekało wielu studentów i to nie tylko w Lublinie. Juwenalia w 2022 roku nie odbędą się, przynajmniej te w majowym terminie. Rektor Politechniki Lubelskiej tłumaczy swoją decyzję panującym konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

Juwenalia Lublin 2022

Treść komunikatu Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej publikujemy poniżej w całości:

„Koledzy i koleżanki, w związku z decyzją Jego Magnificencji Rektora Politechniki Lubelskiej prof. dr hab. inż. Zbigniewa Patera pragniemy Was poinformować, iż Juwenalia Politechniki Lubelskiej 2022 w terminie majowym nie odbędą się z powodu panującego konfliktu zbrojnego na terenie Ukrainy.

Jako Przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej wraz z członkami Samorządu Studenckiego przy wsparciu władz Uczelni dołożymy wszelkich starań, by na mniejszą skalę zorganizować wydarzenia kulturalno-sportowe, w których cała społeczność akademicka będzie mogła wziąć czynny udział.

Postaramy się również zorganizować Juwenalia Politechniki Lubelskiej na najwyższym poziomie w pierwszym możliwym terminie, który będzie gwarantował bezpieczeństwo wszystkich uczestników naszego wydarzenia.

Mamy nadzieję na szybkie zakończenie konfliktu zbrojnego na Ukrainie i szybki powrót do normalności”.

Zobacz także: Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2022 nie odbędą się w maju: Juwenalia, Kozienalia, Medykalia, Feliniada

SPROSTOWANIE

W tytule i treści artykułu błędnie zakomunikowaliśmy, jakoby Samorząd Studencki Politechniki Lubelskiej „podjął decyzję”. Decyzja ws. Juwenaliów Politechniki Lubelskiej została podjęta przez Rektora Uczelni, a Samorząd Studencki przekazał tylko tę informację. Przepraszamy członków Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej oraz czytelników za wprowadzenie w błąd.

Pismo Samorządu Studentów Politechniki Lubelskiej ws. organizacji Juwenaliów w 2022 roku
Pismo Samorządu Studentów Politechniki Lubelskiej ws. organizacji Juwenaliów w 2022 roku

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dobrze byłoby przemyśleć organizację tego rodzaju imprez i pamiętać o tym, że pozostali mieszkańcy w tym czasie pracują, inni nadal chorują, nadal są osobami starszymi, które szukają spokoju itd…
    Młody człowiek ma prawo robić nawet głupoty, ale dorośli mają po to rozum, żeby te głupoty pozwalać robić z poszanowaniem innych.
    Taki festiwal studencki, czy inny koncert może być zorganizowany w odpowiednim miejscu, a nie w centrum miasta, jak koncert na starówce, między blokami czy w pobliżu szpitala i to dziecięcego, jak na Chodźki, gdy w lecie są uchylone okna, a głośniki słychać pod Lublinem (koncert przy takiej politechnice słychać na Sławinku)…
    Myślę, że to może wyjść tylko od młodych ludzi, bo wychowawcy nie mają takiego rozumu, żeby to przekazać i wprowadzić w zwyczaj, gdyż sami też nie byli tego uczeni i to jest porażka i wielka bieda także dla następnych pokoleń.
    Pozdrawiam